W niedzielę w końcu ma sypnąć śniegiem, a w poniedziałek bardzo wysokie ciśnienie

, MAGAZYN, Wiadomości, 18.01.2020 23:20, PG
To nie będą dobre dni dla meteopatów.
W niedzielę w końcu ma sypnąć śniegiem, a w poniedziałek bardzo wysokie ciśnienie

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu w niedzielę (19.01.) dla całego powiatu wadowickiego i suskiego.

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Powyżej 400 m n.p.m. prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm.

W całym kraju także prognozowany jest też napływ wysokiego ciśnienia. Najgorzej będzie w poniedziałek.

Synoptycy zakładają możliwość osiągnięcia wartości nawet 1050 hPa. Tak duże ciśnienie zdarza się rzadko (raz na kilka/kilkanaście lat). Tak znaczny wzrost ciśnienia atmosferycznego może wpłynąć na samopoczucie, przyczyniając się do wystąpienia trudności z koncentracją uwagi. U wielu osób, zwłaszcza podatnych na bodźce meteorologiczne, może wystąpić ogólne osłabienie, pogorszenie samopoczucia, zmęczenie i zdenerwowanie. U meteoropatów dolegliwości bólowe mogą ulec nasileniu.

źródło: IMGiW Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 20.01.2020 15:27

Ten @kłamnewsa ma chyba ordę, o której pisze (pod innymi artykułami) - ale z powikłaniami... ;-)

kłamnewsa, 19.01.2020 11:57

Trwają prace nad sztucznym wywołaniem psychozy związanej z grypą. Pierwszą fazą są informacje medialne o 6 ciu martwych kurach zarażonych wirusem h5n8. Czy te kury też znajdowano zamrożone na drzewach tak jak dziki z rzekomym wirusem Asf? Czy kolejną fazą będzie nagonka aby wykonywać masowe szczepienia grypą?