reklama

W niedzielę odpust na Trzonce. Będzie zbiórka na pomoc choremu dziecku

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.08.2022 13:00, foto: Archiwum
Podczas tegorocznego odpustu odbędzie się kiermasz ciast i zabawek, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc małemu Oliwierkowi.
W niedzielę odpust na Trzonce. Będzie zbiórka na pomoc choremu dziecku

W niedzielę (7.08.) o godz. 12:00 odbędzie się odpust na Trzonce (729 m n.p.m ) ku czci Matki Bożej Śnieżnej.

W pobliżu zielonego szlaku turystycznego, biegnącego z Porąbki na Przełęcz Kocierską – na Trzonce – znajduje się kapliczka z obrazem Matki Bożej Śnieżnej.

W sierpniową uroczystość odpustową pielgrzymują tutaj niezliczone tłumy wiernych z okolicznych wiosek. Tradycja corocznych odpustów zrodziła się w latach 50-tych i trwa do dzisiaj. Przyciąga coraz więcej osób a zwłaszcza młodzież.

Podczas tegorocznego odpustu odbędzie się kiermasz ciast i zabawek, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc małemu Oliwierkowi. Chłopczyk potrzebuje najdroższego leku – terapii genowej. Koszt: 10 mln zł! To walka na śmierć i życie.

Każdy kto chciałby pomóc, może to zrobić za pośrednictwem strony: https://www.siepomaga.pl/oliwier-sma


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy