W niedzielę akcja rejestracji do bazy dawców szpiku kostnego

, MAGAZYN, Wiadomości, 13.10.2017 12:55, (red)
Każdy może się przyłączyć.
W niedzielę akcja rejestracji do bazy dawców szpiku kostnego


W niedzielę (15.10) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 w godzinach od 11.00 – 18.00 odbędzie się Akcja rejestracji do bazy dawców szpiku DKMS, zorganizowana przez Jakuba Chmiela, absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Każdy z nas może uratować komuś życie, rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku.


Zobaczcie sondę na temat tego typu akcji przeprowadzoną w Andrychowie przez uczennice z Zespołu Szkół nr 1 w Andrychowie (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego)


Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka."

- Jeżeli już znajdzie się Twój genetyczny bliźniak, któremu będziesz mógł pomóc to pamiętaj że
Szpik nie jest pobierany z kręgosłupa. Oddając swoje komórki macierzyste, bądź szpik kostny pacjentowi, dawca nie ponosi żadnego uszczerbku na zdrowiu
! - zachęca organizator akcji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy