reklama

W największej w powiecie poradni zdjęcia RTG nie zrobisz

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.02.2019 08:30, red
Obsługiwane są tylko pilne przypadki.
W największej w powiecie poradni zdjęcia RTG nie zrobisz

Jak informują nas czytelnicy, od poniedziałku (18.02) pracowni RTG w przyszpitalnej Poradni Rejonowej w Wadowicach jest nieczynna. Nie można zarejestrować się i zrobić żadnego badania, ponieważ – jak się dowiadujemy - technicy elektroradiologii są na urlopach i zwolnieniach lekarskich. Tak będzie do 24 lutego.

Sytuacja jest bardzo trudna. Istnieje realne zagrożenie paraliżu funkcjonowania szpitala, SOR`u i poradni specjalistycznych, ponieważ bez badań rentgenowskich nie ma możliwości diagnozowania urazów, chorób płuc etc.

Na stanowisku pracy zostało pięciu techników, którzy zabezpieczają tzw. pilne przypadki.

- Nie wiadomo ile czasu wytrzymają. Sytuacje awaryjne się zdarzają. Panuje grypa. Jeśli kolejne osoby pójdą na zwolnienie, wysoka absencja spowoduje konieczność zamknięcia SOR`u, a tym samym sparaliżuje działalność leczniczą w ZZOZ w Wadowicach – słyszymy w szpitalu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy