reklama

W maju akcja sprzątania Wieprzówki

, MAGAZYN, Wiadomości, 17.04.2021 14:08,
Każdy może się przyłączyć.
W maju akcja sprzątania Wieprzówki
Na mamNewsa.pl już wiele razy informowaliśmy o tym, jak bardzo zaśmiecone są brzegi Wieprzówki w Andrychowie. Wszędzie walają się śmieci i nikt tego nie sprząta!

Niedawno pan Jacek sam postanowił posprzątać kawałek terenu, ale to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Dlatego teraz szykuje się większa akcja sprzątania. Każdy może się przyłączyć.

- Po rozmowach z panem burmistrzem Tomaszem Żakiem, Wydziałem Ochrony Środowiska i ZGK ustaliliśmy wstępną datę na sprzątanie rzeki Wieprzowki na 8 lub 9 maja, zależy od pogody. Jeżeli będzie słaba pogoda, przesuniemy na następny weekend – informuje nas pan Jacek.

W planach jest sprzątanie Wieprzówki w dwóch grupach. Pierwsza gruba będzie zbierać śmieci od mostu Sułkowice/Rzyki do mostu kolejowego na Olszynach, a druga grupa - od mostu na ul. Przemysłowej do centrum miasta.

Pilnie potrzebni są chętni wolontariusze, osoby które poświęcą kilka godzin na zbieranie śmieci nad Wieprzówką.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Jackiem Burym – tel. 660 929 419, Wojciechem Blochem – tel. 506 148 511 lub Ewą Wątroba - tel. 503 186 840

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 17.04.2021 15:48

Widzę, że wreszcie burmistrz Tomasz dobrał zadanie do możliwości ! Wspaniała akcja należy jej dać nazwę „Chamy śmiecą, Anioły sprzątają a Podatnicy biją brawo”. I tu wielka prośba do radnej Alicji, pani Alu, pani napisze list polecający dla pani radnej Ewy, do burmistrza Kopiujwkleja, że pani Ewa posiada wystarczające kwalifikacje do wzięcia udziału w akcji. Burmistrz Kopiujwklej domagał się od pani wskazania osób odpowiedzialnych i wykwalifikowanych. Ale bez pani pisemnej rekomendacji wydaje się, że nie uwierzy w talenty naszej Ewy.