reklama
reklama

W gminie Andrychów będą dopłaty do zatrudnienia niani

MAGAZYN, Wiadomości, 13.06.2024 18:26, eł, Foto: Pixabay

Rodzice zapłacą tylko 30 % kosztów. Są jednak pewne warunki, które trzeba spełnić.

W gminie Andrychów będą dopłaty do zatrudnienia niani

Gmina Andrychów dostała dotację na realizację programu Małopolska Niania 3.0. Dzięki temu będzie przyznawać rodzicom dopłaty do zatrudnienia opiekunki dla dziecka do lat trzech. Na najbliższej sesji, która odbędzie się 19 czerwca, Rada Miejska podejmie uchwałę w tej sprawie.

W ramach projektu Małopolska Niania 3.0 samorządy otrzymują środki na dofinansowanie rodzicom kosztów zatrudnienia niani. Dotacja z programu przeznaczona jest na pokrycie 40 % stawki, jaką pobiera opiekunka do dziecka, a gmina dokłada do tego jeszcze 30 %. W efekcie rodzice płacą tylko 30 % kosztów zatrudnienia niani. Gmina Andrychów dostanie na ten cel 633,6 tys. zł ze środków województwa małopolskiego. Jej wkład finansowy w realizację programu wyniesie 475,2 tys. zł.

Dofinansowanie do zatrudnienia niani będą mogli otrzymać rodzice, którzy pracują zawodowo, prowadzą działalność gospodarczą lub rolniczą. Ale to nie jedyny warunek, by mogli skorzystać z tego wsparcia. Istotne są też dochody. Ich średnia wysokość w ubiegłym roku nie może przekroczyć kwoty 2400 zł na jedną osobę w rodzinie. Ponadto większe szanse na otrzymanie dofinansowania będą mieli rodzice samotnie wychowujący dziecko lub niepełnosprawni. A także ci, którzy zatrudniają opiekunkę dla niepełnosprawnej pociechy. Dodatkowym plusem będzie umowa z nianią na pełny etat, czyli na 160 godzin.

Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy