reklama

W andrychowskim ogólniaku inspirują i rozwijają talenty

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.05.2022 12:30,
42. edycja Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży, zakończona uroczystą galą w Teatrze Groteska, okazała się znowu szczęśliwa dla uczniów "andrychowskiej Skłodowskiej".
W andrychowskim ogólniaku inspirują i rozwijają talenty
Jury dostrzegło talenty plastyczne, fotograficzne, literackie i aktorskie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

I nagrodę w kategorii fotografia otrzymała Katarzyna Błachut, III miejsce w kategorii plastyka powędrowało do Joanny Wójtowicz, III miejsce w kategorii proza zajęła Katarzyna Biernacka. Indywidualną nagrodę aktorską otrzymała Iwona Smolec. Nagrodę w kategorii poezja zdobyła Julia Zielińska. Wyróżniono także wiersze Emilii Karaś i Katarzyny Biernackiej.


Z wyróżnieniem z Krakowa wrócili również aktorzy teatru "C'est la vie", którzy na tegoroczny FAM przygotowali premierę spektaklu "Chcemy jeść" wg S.Mrożka (nagrodzony zespół: Iwona Smolec, Agnieszka Bogacz, Weronika Marczyńska, Jan Kawaler, Arkadiusz Kobielus, Mateusz Szwed, Julia Iskierka, Dominik Gawron, reż. Iwona Kaczmarek).

Już od lat andrychowski ogólniak wyróżnia się wśród małopolskich szkół średnich pod względem aktywności artystycznej uczniów, potwierdzają to nie tylko sukcesy uczniów na konkursach i festiwalach.

W najbliższych dniach ukaże się kolejny teledysk nagrany przez chór z I Liceum pod dyrekcją Marka Bakalarskiego. Znając poprzednie realizacje tego zespołu, czekamy na premierę z niecierpliwością.źródło: LO Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy