Uwaga pod kamienicą w centrum Andrychowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 09.05.2019 08:40,
Można przypadkowo oberwać cegłą lub kawałkiem tynku.
Uwaga pod kamienicą w centrum Andrychowa
To już nie pierwszy raz, kiedy ze ściany kamienicy pomiędzy ul. Rynek a placem Mickiewicza w Andrychowie na chodnik lecą cegły. Żeby było ciekawiej, pod ścianą znajduje się coś na wzór cokołu, na którym można usiąść i np. podziwiać znajdująca się w pobliżu rzeźbę. Zdecydowanie siadania w tym miejscu - ze względów bezpieczeństwa - nie polecamy!

W tym tygodniu teren został zresztą otaśmowany.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 09.05.2019 19:18

To stara prywatna kamienica właściciel mieszka w Suchej Beskidzkiej

Turboplazmotron, 09.05.2019 13:05

W przypadku trudności z ustaleniem właściciela lub zarządcy obiektu albo też miejsca ich pobytu zastosowanie znajdzie przepis art. 69 Prawa budowlanego, zgodnie z którym w razie konieczności niezwłocznego podjęcia działań mających na celu usunięcie niebezpieczeństwa dla ludzi lub mienia, właściwy organ zapewni, na koszt właściciela lub zarządcy obiektu budowlanego, zastosowanie niezbędnych środków zabezpieczających. Policja i Straż Pożarna także są upoważnione do podjęcia takich środków. Ponadto w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi związanych z budową, utrzymaniem lub rozbiórką obiektów budowlanych starosta, wójt, burmistrz i prezydent miasta mogą wydać właściwemu powiatowemu inspektorowi nadzoru budowlanego polecenie podjęcia działań zmierzających do usunięcia tego zagrożenia.

Turboplazmotron, 09.05.2019 13:03

Ten budynek od lat szpeci Andrychów.Mam nadzieję że w końcu władze się tym zajmą , wiem że jest to własność prywatna ale nie dość że nie przynosi chluby naszemu miastu to sprawia zagrożenie dla mieszkańców.Rozwieszenie plandeki nie załatwia problemu.Zgodnie z art. 61 Prawa budowlanego na właścicielu lub zarządcy obiektu budowlanego ciąży obowiązek utrzymania go w stanie technicznym określonym we właściwych przepisach. Jeżeli obiekt budowlany jest w nieodpowiednim stanie technicznym, zagraża życiu i zdrowiu ludzi lub bezpieczeństwu mienia, a także powoduje swym wyglądem oszpecenie otoczenia, właściwy organ obowiązany jest wydać decyzję nakazującą usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, określając termin wykonania obowiązku.

Mieszkaniec2, 09.05.2019 09:42

..... No to chyba to trzeba zgłosić a nie pisać. Ps jest co podziwiać glupszego miejsca na tą rzeźbę nie można było znaleźć