Udało się odnowić zabytkowy nagrobek

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.11.2020 12:50,
Przed rozpoczęciem prac zabytkowy nagrobek znajdował się w bardzo złym stanie technicznym.
Udało się odnowić zabytkowy nagrobek

W tegorocznej edycji konkursu pod nazwą "Kapliczki Małopolski 2020" współfinansowanego przez Województwo Małopolskie przyznano 46 dotacji na łączną kwotę 500 tys. zł.

W gronie projektów wybranych do dofinansowania znalazł się zabytkowy nagrobek z 1903 r. położony na cmentarzu parafialnym w Wieprzu. Koszt prac konserwatorskich przy kapliczce wyniósł 7.276,00 zł. Samorząd Województwa Małopolskiego partycypował w kosztach zadania w wysokości 4.300,00 zł.

Przed rozpoczęciem prac zabytkowy nagrobek znajdował się w bardzo złym stanie technicznym. Pochylenie do przodu groziło jego zawaleniem. Powierzchnia kamienia pokryta była brudem i patyną. Kamień belki krzyża osypywał się.

- Ratowanie przydrożnych kapliczek od kilku lat na stałe wpisało się w działania prowadzone przez Gminę Wieprz oraz Samorząd Województwa Małopolskiego. Tegoroczny wybór obiektu przy którym przeprowadzono prace podyktowany był złym stanem technicznym zabytkowego nagrobka, który podobnie jak cały cmentarz parafialny w Wieprzu wpisany jest to Gminnej Ewidencji Zabytków

- informuje UG WieprzA wcześniej nagrobek wyglądał takźródło: UG Wieprz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy