reklama
reklama

Uczeń szkoły w Sułkowicach – Łęgu laureatem prestiżowego konkursu

MAGAZYN, Wiadomości, 22.06.2024 15:07, INFORMACJA PRASOWA
Laureat Konkursu „Krakowska Matematyka” – Kacper Lurka.
Uczeń szkoły w Sułkowicach – Łęgu laureatem prestiżowego konkursu
Uczeń Szkoły Podstawowej w Sułkowicach – Łęgu został po raz kolejny laureatem Konkursu „Krakowska Matematyka”

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, Małopolski Kurator Oświaty, Rektor Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie, Rektor Politechniki Krakowskiej, Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Celem konkursu była popularyzacja matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi. Tegoroczny konkurs skupiony był wokół tematu: „Artyści w Krakowie. Malarze, rzeźbiarze i muzycy.” Konkurs cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów z województwa małopolskiego i nie tylko. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z 507 szkół.

Zadania etapu szkolnego, który odbył się 16 listopada 2023 roku, dotyczyły Wisławy Szymborskiej, ponieważ w 2023 roku przypadała setna rocznica jej urodzin.

Można się było dowiedzieć, że tata płacił małej Wisławie 20 groszy za ładny i wesoły wierszyk, a w szkole napisała zabawne wypracowanie na temat: „Szkic przemówienia na cześć czegokolwiek”. Jak prawie każde dziecko lubiła słodycze. Poczucie humoru towarzyszyło jej przez całe życie i widać to w jej twórczości poetyckiej.

Serdecznie gratulujemy laureatowi.

źrodło: materiały szkoły

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy