reklama

Tusk powrócił do polskiej polityki. Opinie mieszkańców [SONDA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.07.2021 20:05, DK / WB
Zapytaliśmy mieszkańców Andrychowa, co o tym sądzą.
Tusk powrócił do polskiej polityki. Opinie mieszkańców [SONDA]
Jedni go kochają, inni nienawidzą. Donald Tusk został nowym (po Borysie Budce) przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk to polityk wzbudzający ogromne emocje na polskiej scenie politycznej od wielu lat. We wtorek (6.07) zapytaliśmy mieszkańców Andrychowa, co myślą o powrocie najbardziej kontrowersyjnego polityka do rodzimej polityki.

Zobaczcie nasz materiał:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 10.07.2021 14:58

Tak @barte tobie tez życze miłego weekendu. EOT

ƅarte, 10.07.2021 10:40

@oshin22 no cóż, po przeczytaniu twoich wypocin wniosek jest tylko jeden, mianowicie: nie umiesz czytać ze zrozumieniem i stąd biorą się potem twoje idiotyczne wnioski i komentarze, a jak ktoś się z nimi nie zgadza to wyzywasz go od "religijnych fanatyków". Co kogo obchodzi co ci się podoba w PIS a co nie ??? sprawa tyczyła się porównania jak wyglądało TVPO a jak wygląda TVPIS czego ty oczywiście nie zrozumiałeś (co mnie wcale nie dziwi). Ogarnij się zanim znowu będziesz chciał zabłysnąć "inteligencją" bo jak na razie masz z tym ewidentny problem.

oshin22, 10.07.2021 09:15

@barte - no i właśnie to miałem na myśli pisząc o fanatyzmie. Sorry ale czytając Twoje wypowiedzi można dojść do wniosku, że nie tolerujesz zupełnie innych poglądów a jedynie słuszne są Twoje. Jak ktoś myśli inaczej to jest lemingiem albo półinteligentem itd. itp. (tak to było wycieczka osobista) Zatem merytorycznie - MNIE się nie podoba, że asystentka w Narodowym Banku POLSKIM zarabia miesięcznie takie pieniądze o jakich większość znanych tu w okolicy mieszkańców może pomarzyć. Podoba mi się, że Orlen jest POLSKI i że nie sprzedali Lotosu. Nie podoba mi się, że jest dojną krową, która ma dawać pieniądze bo ktoś tak kazał. (Kubica, reklamy w mediach, które w mojej ocenie mają TYLKO coś dofinansować bo po co reklamować Orlen) Nie wierzę, że wójt z Pcimia miał kompetencje, żeby zostać prezesem tej firmy i to mi się nie podoba. A zyski no cóż podnieść cenę paliwa to potrafi każdy... Podoba mi się, że LOT jest polski. Ale dziwi mnie, że w ciągu roku ze straty około 100mln wypracował zysk 100mln - pachnie to inżynierią księgową bo ekonomicznie to zakrawa o cud. Podoba mi się, że ze PIS buduje wartości narodowościowe i buduje poczucie patriotyzmu i wartości polskich. Tego wcześniej nie było. Nie podoba mi się, że na kogo bym nie zagłosował zawsze widzę te same "mordy" nieważne czy zdradzieckie czy nie, bo dla mnie obecna klasa polityczna w PL powinna być wystrzelona na Marsa. Podoba mi się 13 i 14 emerytura, aby starszym ludziom było naprawdę lżej. Podoba mi się 500+ bo generalnie zostaje w gospodarce ale realizacja już nie bo skutkuje brakiem chęci do pracy (odliczenie od podatku było by moim zdaniem lepsze) albo tym, że dostają to ludzie, którzy mają wystarczająco dużo pieniędzy i bez tych 500zł. Sorry - bo trochę zabrzmiało jak manifest (wyborczy ;-) ) ale mój cel to włączyć myślenie i nas wszystkich. Każda władza i opcja polityczna ma swoje "plusy dodatnie i plusy ujemne" Pokazujmy patologie ale przede wszystkim zauważajmy dobre rzeczy po każdej ze Stron. Jak będziemy się "żarli" między sobą to łatwiej będzie nami sterować. @Rumcajs zgadam się - trzeba uczyć młodsze pokolenie szacunku do innych zwłaszcza jeśli mają inne poglądy - a jak wybudujemy taką klasę polityczną to .... i się obudziłem ;-))

tomekx, 10.07.2021 08:41

Kaczyński już pewno s ...a w portki

rumcajs, 09.07.2021 23:10

@ƅarte @oshin22 Zgadzam się z Tobą, ale przestrzegam ludzi, którzy spodziewają się czegoś innego po Tusku niż było, 8 lat rządów to moim zdaniem sporo. Wiadomo czego się spodziewać po Tusku. A z tego co widzę to Młodzi ludzie spodziewają się po nim co innego np. widzą w nim obrońcę wolności słowa w Polsce i wielki liberał. To i to sobie zweryfikujcie, nie wierzcie co mówi jedna i druga strona. Kiedyś taki mądry człowiek powiedział, że ludzi łatwiej oszukać, niż przekonać że zostali oszukani.

ƅarte, 09.07.2021 22:42

@oshin22 zgodnie z sugestią naszego niemerytorycznego rumcajsa porównałem różnicę między TVPO a TVPIS bez koloryzowania tylko podając wszystkim znane fakty. I tak właśnie wygląda merytoryczna dyskusja w przeciwieństwie do twojego antypisowskiego fanatyzmu objawiającego się pisaniem idiotyzmów typu "zarobki asystentek prezesa NBP". Mi zarzucasz wycieczki osobiste a pierwszy wyjeżdżasz z hasłami typu "barte - to już jest religia czy tylko lekkie zauroczenie ?" ogarnij się zanim znowu będziesz chciał zabłysnąć "inteligencją"

oshin22, 09.07.2021 22:24

@Barte - tyle ze to wybrane fakty kolorujące rzeczywistość - jak w TVP Info. Inne podałem ale nie doczytałeś... zamiast tego robisz wycieczki osobiste. Ot taki poziom dyskusji "merytorycznej". Nie religia - fanatyzm

ƅarte, 09.07.2021 21:19

@oshin22 ani religia, ani zauroczenie tylko fakty z życia wzięte. Ale widzę że ty wolisz lemingowe pierdoły typu "zarobki asystentek prezeza NBP" zamiast argumentów które podałem. Pomyliłeś guziki i włączyłeś sobie zaćmieni :-)

oshin22, 09.07.2021 16:25

@ barte - to już jest religia czy tylko lekkie zauroczenie ? ;-) Bo ja bym tu napisał o inflacji, dodrukowaniu pieniędzy (i zarobkach asystentek prezesa NBP) cenach paliw itd.... ale jeśli to religia to nie da się porozmawiać na argumenty ... P.S. nie jestem wyznawcą lemingologii ani pomarańczowej ani żółtej ani niebieskiej... wolę argumenty od hajtu. I włączone myślenie, którego czasem tu brakuje.

ƅarte, 09.07.2021 15:22

Za Tfuska w TVPO mówiono że jest bida z nędzą "pinindzy ni ma i nie bedzie","gdzie są zakopane pieniądze bo w Zakopanem nie" że trzeba podnieść wiek emerytalny, że trzeba zaciskać pasa, sprzedać co Polskie np. PLL LOT albo Orlen itd. za JarosławPolskęZbaw w TVPIS mówią że jest super w kraju, spółki skarbu państwa przynoszą duże zyski, że jest 500+, 300+, 13-sta emerytura, 14-emerytura, bon wakacyjny, zerowy PIT dla młodych itd. itd. itd... proszę bardzo masz merytorycznie ! nasz niemerytoryczny rumcajsie.

rumcajs, 09.07.2021 12:40

@Rysiek Może i pogoni, ale oni już rządzili i to 8 lat!!!, więc można przewidzieć czego się spodziewać. Trzeba nauczać Młodych, że to nie jest nowa postać w polityce. Nawet u starszych ludzi pamięć zawodzi i myślą, że Tusk jest taki super, prosta rzecz do sprawdzenia: obejrzeć TVP z czasów gdy rządziła PO, obejrzeć aktualne TVP i pomyśleć. No ale wiadomo, że się nie chce... A jeżeli ktoś doskonale pamięta rządy PO i jest za powrotem do tych czasów, to proszę napisać szczegóły i podjąć merytoryczną dyskusję.

VADER, 07.07.2021 15:51

kamieni.kupa miało być że trafiłeś w sedno !!!

VADER, 07.07.2021 15:49

kamieni.kupa ???????????????????????? !!!

kamieni.kupa, 07.07.2021 11:07

Platforma przegrywa wybory za wyborami i w dalszym ciągu ni e wyciąga z tego żadnej nauki. W dalszym ciągu traktuje Polaków jak stado baranów, jak lemingów, którzy na niczym się nie znają i mają bardzo krótką pamięć. Z resztą, ostatnie wypowiedzi tego Rudego Niemca tylko to potwierdzają. Jak sobie tylko pomyślę, że mogłoby wrócić to, co było, to dostaję gęsiej skórki. Już nie mogę doczekać się wyborów.

VADER, 07.07.2021 00:02

Rysiu tego delikwenta nie trzeba oczerniać, sam przez lata pobytu na landach udowodnił gdzie ma Polskę i cały polski naród a teraz część tego narodu nagle zachorowała na amnezję i włazi mu w cztery litery WSTYD!!! A co do Pana redaktora... mierne/słabe dziennikarstwo w tych czasach mógł by się wysilić o daleko idącą bezstronność w swoich relacjach.

ƅarte, 06.07.2021 22:55

@Rysiek ty jajcarzu :-)

z Kęt, 06.07.2021 22:42

Premier RP który porzucił urząd i wyjechał na saksy ;-)

Rysiek, 06.07.2021 22:08

Dojna zmiana w panice bo wrócił Tusk . Telewizja partii rządzącej od rana do wieczora prowadzi kampanię oczerniania go za wszystko co złe .Ale ,,wina Tuska ,, to zdarta płyta . Ludzie poznali się na hipokryzji i obłudzie kaczystów więc ta śpiewka to dla twardego elektoratu PiS . Nim jednak nie wygraja kolejnych wyborów . Tusk zjednoczy opozycję i pogoni dojną zmianę .

ƅarte, 06.07.2021 21:03

Niemcy zrobili niebywałą przysługę PISowi przysyłając tu "für Deutschland". I gratulację dla tych co podpuszczali "niezależnego redaktora" ubaw po pachy :-)

hebes1125, 06.07.2021 20:35

Panie redaktorze wygadał się Pan mówiąc "swietnie" jak trafił Pan osobę, która była za Donaldem. No bo jak by to było gdyby nikogo kto jest za PO nie znaleźć. Kwaśniewski go zna osobiście i opisał dogłębnie, że " jest r.... i f......."