reklama

Tu na razie jest łąka. Rodzice mają ambitny plan

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.01.2021 11:00, PG
Na budowę potrzeba milion zł.
Tu na razie jest łąka. Rodzice mają ambitny plan

Rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną wraz z Fundacją im. Brata Alberta podjęli się budowy ośrodka dziennego dla osób niepełnosprawnych.

Mają już działkę w Jawiszowicach (powiat oświęcimski), a teraz potrzebują funduszy na budowę domu. Z tego powodu założyli zbiórkę aż na 1 mln zł.

Link do zbiórki: link

- Jesteśmy rodzicami dzieci z wieloraką niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, których obowiązek szkolny kończy się z chwilą osiągnięcia 25-go roku życia. Niestety, nie ma żadnej ustawy, przepisu, który pozwoliłby naszym dzieciom na kontynuację i podtrzymanie wypracowanych efektów rehabilitacji w zajęciach w placówkach terapeutycznych. Żadne ośrodki i instytucje nie są w stanie im pomóc, gdyż nie przewidziano żadnej formy wsparcia dla dzieci z tak dużym obciążeniem zdrowotnym i ich rodzinom. - piszą rodzice.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy