reklama

Trzy serca dla Miłoszka

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.08.2021 12:20, eł

Aby pomóc temu dwuipółletniemu chłopczykowi, nie musimy wydać ani złotówki. Wystarczą nakrętki wrzucone do specjalnych koszy w kształcie serc.

Trzy serca dla Miłoszka

W miastach, a nawet wioskach naszego powiatu pojawia się coraz więcej koszy przeznaczonych na plastikowe nakrętki. Pieniądze z ich sprzedaży trafiają na cele dobroczynne. Zazwyczaj do różnych organizacji charytatywnych, ale czasem również do konkretnych osób potrzebujących pomocy finansowej.

Tak jest w przypadku dwóch serc, które stoją w Sułkowicach - Bolęcinie, Andrychowie i Czańcu. Całkowity dochód ze sprzedaży zebranych w nich nakrętek pójdzie na rehabilitację oraz badania genetyczne Miłoszka Ogiegły z Sułkowic. Ten słodki dwuipółletni malec (o którym pisaliśmy tutaj) boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi, przez co rozwija się bardzo powoli. Nie jest w stanie siedzieć bez podparcia i prawdopodobnie nigdy nie będzie chodził o własnych siłach. Trudno powiedzieć, czy kiedyś zacznie mówić i w jakim stopniu będzie się mógł komunikować z bliskimi. Rehabilitacja nie przynosi może spektakularnych efektów, ale jednak wpływa na poprawę jego stanu. Bez niej czekałby go tylko regres.

Rodzice chłopczyka - Angelika i Michał Ogiegłowie dwoją się i troją, by zdobyć pieniądze na wszelkie potrzebne ich synkowi formy terapii i badania. Część z nich pozyskują ze zbiórki i sprzedaży plastikowych nakrętek. Te są zbierane w trzech miejscach. Pierwszy kosz w kształcie serca, przeznaczony na zakrętki dla Miłoszka znajduje się koło Zespołu Szkół Samorządowych w Sułkowicach - Bolęcinie. Kolejny stoi przy ul. Batorego 5 w Andrychowie, obok pracowni kowalstwa artystycznego. A trzeci znajduje się przy ul. Kęckiej 23 w Czańcu, przy hurtowni warzyw i owoców.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy