reklama

Trzeba zabrać dawną dokumentację ze szpitala. W przeciwnym razie przepadnie

MAGAZYN, Wiadomości, 21.11.2022 12:50, eł

Dyrekcja szpitala dostała przyzwolenie na jej zniszczenie.

Trzeba zabrać dawną dokumentację ze szpitala. W przeciwnym razie przepadnie

Pacjenci, którzy byli hospitalizowani w wadowickim szpitalu w 1999 roku lub po raz ostatni korzystali z usług niektórych poradni specjalistycznych w latach 2000-2001, mogą zgłosić się do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach po swoją dokumentację medyczną. Jeśli tego nie zrobią, historie ich chorób i kartoteki zostaną zniszczone.

Dyrekcja ZZOZ w Wadowicach dostała z bielskiego oddziału Archiwum Państwowego w Katowicach zgodę na „wybrakowanie” dokumentacji. Oznacza to po prostu wyłączanie pewnych materiałów z powstających zbiorów archiwalnych, aby je zniszczyć. Z tego powodu część pacjentów może stracić możliwość dostępu do historii swoich chorób oraz kartotek sprzed lat. Ci, którym zależy na tym, żeby ocalić te dokumenty, powinni się zgłosić po ich odbiór do szpitala. Jest bowiem możliwość, by zabrać je do domu. Wydawanie dokumentacji potrwa do 15 grudnia.

Dotyczy to osób, które były hospitalizowane w wadowickim szpitalu w roku 1999, a także pacjentów, którzy korzystali z leczenia w poradniach: diabetologicznej, dla kobiet, laryngologicznej, leczenia uzależnień, neurologicznej, okulistycznej, chorób płuc i gruźlicy oraz zdrowia psychicznego i po raz ostatni odwiedzili je w latach 2000-2001. Kto jest zainteresowany odebraniem swojej historii choroby czy kartoteki z tamtego okresu, może uzyskać więcej informacji na ten temat pod numerem telefonu 33 872 12 00 lub 33 872 13 00 (wewnętrzny 289).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy