reklama

Toi toi pod oknami mieszkańców. Jak żyć?

, MAGAZYN, Wiadomości, 14.09.2018 20:00, PG
O świeżym powietrzu można zapomnieć...
Toi toi pod oknami mieszkańców. Jak żyć?

Może wydawać się to zabawne, ale do redakcji mamNewsa.pl został zgłoszony kolejny problem z przenośną toaletą czyli tzw. toi, toi –em. Tym razem nie chodzi o to, że go nie ma ale właśnie, że jest i to gdzie! Pod samymi oknami mieszkańców kęckiej kamienicy, którym wcale nie jest do śmiechu.

Teren wokół kamienicy, jak i sam budynek znajdujący się w centrum Kęt, przy ul. Hutnika jest bardzo zaniedbany. Właścicielem działek wokół budynku oraz wewnętrznego dziedzińca jest gmina.

Z tego właśnie powodu burmistrz poproszony przez marszałka województwa małopolskiego wyraził zgodę na ustawienie pod oknami kamienicy niewielkiego sklepiku z produktami regionalnymi (urząd marszałkowski promuje regionalne produkty poprzez sprzedawanie ich w kilku miejscach na terenie województwa - ten "zaszczyt" spotkał także kęczan).

Jak przekazują nam mieszkańcy, nikt wcześniej nie uprzedził ich, że drewniana budka trafi pod ich okna. To jednak nie jest najgorsze… Przepisy mówią, że w miejscu gdzie stoi taki sklepik musi także zagościć – toi toi.

I stoi, i śmierdzi pod samymi oknami mieszkańców… Przewietrzenie mieszkania nabiera nowego znaczenia...Mieszkańcy tej kamienicy od lat mają problemy z porozumieniem się ze spółką gminną Komax, którą magistrat wyznaczył na zarządcę tego terenu. Mimo że działka należy do gminy, to mieszkańcy sami comiesięcznie muszą uiszczać spore opłaty wynajętej firmie za sprzątanie, przycinanie żywopłotów, koszenie trawy, zbieranie śmieci czy odśnieżanie chodników. Jak informują mieszkańcy, od początku tego roku ta właśnie wynajęta firma ani razu nie pojawiła się by cokolwiek zrobić na tej działce.

Śmieci jest coraz więcej, trawnik w nieciekawym stanie a co będzie w zimie? Tak ma wyglądać kamienica w centrum miasta?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KJK, 15.09.2018 12:31

"Jaki powód, czyja wina, Czy to skutek, czy przyczyna - Taka gmina?". PSL rules.