reklama

To serce czeka, aby je napełnić [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.10.2021 11:11, eł

Pierwszy taki kosz w gminie Brzeźnica.

To serce czeka, aby je napełnić [AKTUALIZACJA]

Jeszcze kilka lat temu osoby, które zbierały nakrętki, miały niemały problem, gdzie je przekazać, aby pieniądze z ich sprzedaży trafiły na pomoc potrzebującym. Z reguły trzeba było czekać na sporadycznie organizowane akcje charytatywne. Teraz jest z tym znacznie łatwiej, bowiem w regionie pojawia się coraz więcej koszy przeznaczonych na nakrętki. 6 października jeden z nich pojawił się również w Brzeźnicy.

Duży, metalowy kosz w kształcie serca jest pierwszym ogólnodostępnym pojemnikiem na nakrętki w całej gminie. Z inicjatywą, aby go postawić, wyszedł sołtys Brzeźnicy Wojciech Żurek, powszechnie znany w okolicy z charytatywnego zacięcia. Sam też wyłożył część pieniędzy na jego zakup. Pozostali fundatorzy to Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy oraz rada sołecka w tej miejscowości: Renata Daniel, Sabina Szydłowska, Marta Milowska, Joanna Szymańska, Łukasz Polanek, Andrzej Ramuciński i Józef Tracz.

Pieniądze ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. - Każdy, kto się zgłosi, otrzyma wsparcie. Oczywiście, będziemy starać się w pierwszej kolejności pomagać mieszkańcom gminy – mówi sołtys Wojciech Żurek. Serce stanęło przed budynkiem Banku Spółdzielczego w Brzeźnicy.

Pierwsza zawartość kosza trafi do niespełna jedenastoletniej Milenki Szwed z Marcyporęby. Dziewczynka cierpi na zespół Downa. Zdiagnozowano u niej również poważną wadę serca i niedoczynność tarczycy, zaćmę obu oczu oraz astygmatyzm. Od urodzenia Milenka jest pod opieką lekarzy wielu specjalności: endokrynologa, genetyka, hematologa, hepatologa, kardiologa, neurologa, nefrologa, okulisty i ortodonty. Z powodu osłabionego napięcia mięśniowego musi być regularnie rehabilitowana ruchowo, a prócz tego potrzebuje różnych form terapii.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy