reklama

Ten policjant oddał już ponad 30 litrów krwi

, MAGAZYN, Wiadomości, 22.10.2021 14:10,
Krew jest bezcennym darem, który może uratować życie drugiego człowieka.
Ten policjant oddał już ponad 30 litrów krwi
Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim mł. asp. Dariusz Knapczyk jest dzielnicowy Makowa Podhalańskiego oraz Grzechyni. W policji pracuje od 21 lat.

Od tego czasu regularnie oddaje w punktach krwiodawstwa swoją krew, gdyż wie, jak jest ona cennym darem i jak jest potrzebna w różnych sytuacjach do ratowania drugiego człowieka.

W 2018 r. mł. asp. Dariusz Knapczyk uzyskał tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”, a dwa lata później „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

W piątek (22.10) ponownie zgłosił się ponownie do oddziału terenowego punktu poboru krwi w Suchej Beskidzkiej, kolejny raz oddając krew. Oddał już łącznie ponad 30 litrów!

Krew jest bezcennym darem, który może uratować życie drugiego człowieka. Wiedzą o tym doskonale suscy policjanci, wobec czego regularnie i chętnie włączają się do organizowanych akcji, gdy jest potrzebna zbiórka krwi. Pamiętajmy, że tego drogocennego płynu nie można niczym zastąpić, a dobro zawsze wraca!

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wertige, 22.10.2021 20:57

Bez chwalenia ja mam 27 litrów pełnej krwi . I jeszcze ok 30 lat oddawania przedemną.

Jan_Korba, 22.10.2021 14:00

Ja dziś oddałem 15 litr. Pozdro dla krwiodawców.