"Tęczowa zaraza" - co o słowach arcybiskupa sądzą mieszkańcy Andrychowa?

, MAGAZYN, Wiadomości, 12.08.2019 19:00, DK/WB
Zapraszamy na sondę uliczną.

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas homilii wygłoszonej w Krakowie w Kościele Mariackim w dniu 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego czyli 1 sierpnia wypowiedział takie słowa: "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. (...) Nie czerwona, ale tęczowa".

Tymi słowami wywołał w Polsce prawdziwą burzę. Posypała się na niego fala negatywnych komentarzy. Są też jednak słowa wsparcia.

Zapytaliśmy mieszkańców Andrychowa co o tym myślą:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 13.08.2019 17:17

A Biedroń jest w lozku jako facet,czy udaje kobiete?????? Pedał to czlowiek chory odrzucony przez płeć piękną i teraz szuka zaspokojenia i zadowolenia u drugiego odrzuconego...nawet najpiekniejszy odbyt meski nie zastąpi kobiety...toż to jest zboczenstwo...psychika wysiadla...i jeszcze zboczency chca adoptowac dzieci...

aleocochodzi, 13.08.2019 11:24

A pan Brynkus też przeszedł do ZSL-u? Będą nowi oficerowie prowadzący czy starzy?

ChojnaZmiana , 13.08.2019 10:55

Biedroń na prezydenta RP !!!

marcaneos, 13.08.2019 09:22

@usmiech , Nikt tu nie ma nic to osób które z jakichś względów sa odmienne . WIec nie obrazaj Polaków . Ale niech nam nie narzucają LGBT swoje ideologii. Ile ich jest ? Promile? .Ale ta sama ekipa wsparta zagraniczną jezdzi po całej Polsce i obraza Polaków . Uderzajac w wartosci religijne , narodowe itp . Nawet miejscowi nasi geje i lesbijki sie od nich odcinają - bo wcale im taki szum niepotrzebny - zrobili sobie z nich narzedzie do propagowania swoich idei . Małzeństw nigdy u nas nie bedzie i adopcji dzieci przez LGBT . Nie mówiac juz o ukrytej pedofilii która jak widać na zachodzie juz sie propaguje wsród tych srodowisk. MNiej szumu wokól tej sprawy - ale LGBT cicho nie bedzie . I bedą nas obrażać na kazdym kroku i żadać nie wiadomo czego - to zwykły teczowy terroryzm . Poczytaj sobie o marksizmie kulturowym - to własnie chca zrobic . Marksizm juz był u nas z wiadomym skutkiem.

kalafior, 13.08.2019 09:15

Nie mam nic go gejów czy lesbijek bo czy to ich winna że nimi się urodzili? Jak słyszę że to można czy trzeba leczyć to uszy mnie bolą.To tak jakby mi ktoś kazał żyć z drugą kobietą.Granie lgtb opozycji przed wyborami to świństwo ,krzywdzące te osoby .

usmiech, 13.08.2019 09:01

Zastanowił się kiedyś ktoś z Was, co będzie, jeżeli Wasze dziecko lub wnuk okaże się gejem czy lesbijką? Co wtedy zrobicie? Będziecie tłuc, póki nie "znormalnieje"? Nieee przecież Was to nigdy nie dotknie, prawda...? Robią Wam jakąś krzywdę tym, że są "inni"? Z tego co wiem, zaraźliwe to nie jest. Każdy z nas zostanie kiedyś rozliczony z tego jakim był człowiekiem... Coraz częściej dochodzę do wniosku, że myślenie w tym narodzie, to zjawisko występujące coraz rzadziej. Pięknego dnia życzę wszystkim :)

bolo123, 13.08.2019 08:39

Redaktorku zauważyłem że od jakiegoś czasu Twoja praca jest ukierunkowana tylko w jedną stronę. Proponuję Ci zrobić sondę wśród lokalnych gospodarzy i zapytać ich np. co robią z kurą ktora zaczyna zachowywać się jak kogut (a uwierz mi że są takie przypadki) i zaczyna "narzucać się" ze swoimi skłonnościami innym ptakom.

JerzyO, 12.08.2019 21:03

Emil Szmeil z fb. Przed pisaniem nie pij bo później głupoty wychodzą i będziesz tłumaczył że straciłeś kontrolę nad profilem Ha ha ha ????????????

marcaneos, 12.08.2019 20:00

Marksisci pól wieku prali mózgi i im nie wyszło - stalinowska banda przywieziona na czołgach z Sowietów . Teraz ich potomkowie zmienili kolor z czerwonego na teczowy . Wspierani przez Sorosa i inne lewackie swiatowe korporacje jak Google i FB , Ikea itp chca sobie nowy lewacki teczowy ład na swiecie zaprowadzic. Juz teraz cenzuruja narodowe tresci .np You Tube . Co do LGBT - ich sprawa co robią sobie i w jakich kombinacjach w sypialniach - ale po co sie z tym obnoszą ? Dzieci z tego nie będzie - to chcą adoptowac nasze . Tak że ogólnie - won z teczowym terroryzmem nie uznajacym religii i innej kultury niz oni reprezentują , Całkowicie zgadzam sie z ABpM. Jędraszewskim . Marksizm teczowo - kulturowy - uderza w państwa narodowe po to aby stworzyc jeden Eurokołchoz z ich lewacko -tęczowymi zasadami i normami - niedoczekanie nigdy na to w Polsce zgody nie będzie bo inaczej nas nie bedzie jako narodu .

ChojnaZmiana , 12.08.2019 19:56

Dlaczego w Andrychowie LGBT+ nie zorganizują tęczowego marszu równości ? przecież u nas pisioki nie rządzą ! ja jestem nowoczesny i oświecony więc uważam że dwóch chłopaków całujących się w parku to piękny widok ! pisiokom by to pewnie nie pasowało !

bolsen01, 12.08.2019 19:38

Panie redaktorze,nie " też są słowa wsparcia", ale cała Polska murem za arcybiskupem Jędraszewskim. Zresztą świadczy o tym powyższa sonda.

xpek, 12.08.2019 18:50

Jedraszewsķi to wyjąkowo szkodliwy ksiądz