reklama

Te szczególne dni zadumy...

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.11.2019 20:40, DK / PG
W Kościele Katolickim 1 listopada wierni wspominają świętych, z kolei 2 listopada modlą się za dusze zmarłych przebywający w czyśćcu.
Te szczególne dni zadumy...

1 listopada w Kościele Katolickim obchodzona jest uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół wspomina świętych oraz zmarłych, którzy osiągnęli stan zbawienia i już przebywają w niebie. Dla katolików święci są przykładem do naśladowania. W Polsce jest to dzień wolny od pracy. Wierni 1 listopada mają obowiązek uczestniczenia w mszy świętej.

Zaduszki to święto obchodzone dzień po Wszystkich Świętych. Tradycyjnie jest to dzień modlitwy za dusze zmarłych – zwłaszcza te, które przebywają w czyśćcu. Według Kościoła Katolickiego nie ma obowiązku w tym dniu uczestniczenia we mszy świętej, ale wiele osób także w ten dzień udaje się kościoła oraz na cmentarz, by odwiedzić groby bliskich.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 02.11.2019 08:04

Widziałem w Krakowie jak dawali mandaty za spalanie parafiny na cmentarzu Rakowickim