reklama

Takie niedźwiedzie można spotkać na szlaku [VIDEO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 13.05.2022 07:35, red
Opublikowane zostało nagranie z fotopułapki.
Takie niedźwiedzie można spotkać na szlaku [VIDEO]
Babiogórski Park Narodowy to ostoja niedźwiedzia, stanowiąca nie tylko sypialnię w okresie zimowym "gawrowania", ale również jest ważnym "węzłem komunikacyjnym" pomiędzy innymi obszarami występowania. Obserwujemy go często podczas wędrówek po Beskidach - informuje BPN.

Zobaczcie nagranie z jednej z fotopułapek z ostatnich dni.


Przy spotkaniach z niedźwiedziem trzeba zachować ostrożność. Spacerując po lesie, najlepiej rozmawiać - zwierzę potrafi usłyszeć głos człowieka nawet z 2 kilometrów i raczej unika spotkania z człowiekiem. Niedźwiedzie są wszystkożerne, zjadają ryby, gryzonie, ptaki, owoce, nasiona a nawet dżdżownice czy ślimaki.

Jednak zdarzają się sytuacje ekstremalne, kiedy to z braku produktów naturalnych, może zbliżać się do domostw i atakować bydło, drób itp. Gdy zauważymy niedźwiedzia należy spokojnie oddalić się. Pod żadnym pozorem nie wolno iść w jego stronę. Trzeba pamiętać, że niedźwiedź też boi się człowieka i najczęściej schodzi nam z drogi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy