Tak andrychowska Bawełnianka świętowała jubileusz 70-lecia [VIDEO] [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 07.06.2019 13:05, WB
W piątek (7.06) odbyły się oficjalne obchody jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie, czyli popularnej Bawełnianki.
Tak andrychowska Bawełnianka świętowała jubileusz 70-lecia [VIDEO] [FOTO]
Po mszy w kościele św. Macieja, licznie zaproszeni goście przeszli do kina Beskid na uroczyste spotkanie jubileuszowe. Była tam okazja to wspomnień i okolicznościowych przemówień.

Gościem honorowym uroczystości był popularny zakonnik, o. Leon Knabit.

Następnie na szkolnym budynku odsłonięta została pamiątkowa tablica, goście i absolwenci mogli zwiedzić szkołę i zobaczyć, jak zmieniła się od czasu, kiedy byli je uczniami.

Jubileuszowe obchody odbywają się w czerwcu, ale – dodajmy - oficjalna rocznica założenia szkoły minie w lipcu. 5 lipca 1949 roku Ministerstwo Przemysłu i Handlu, Departament Kadr Szkolnictwa Zawodowego powołało szkołę ustalając jej pełną nazwę: Szkoła Przemysłowa Państwowych Zakładów Przemysłu bawełnianego w Andrychowie. W pierwszych latach szkoła kształciła w zawodach przędzalnika i tkacza.

Obecnie Bawełnianka oferuje naukę m.in. na kierunkach technik logistyk, technik usług fryzjerskich, technik handlowiec, technik eksploatacji portów i terminali czy technik hotelarstwa, a także sprzedawca, krawiec, fryzjer, stolarzy czy piekarz.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy