reklama

Szlaki zamknięte. Zakaz wstępu do lasów

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 07.04.2020 19:10, DK / WB
Szlaki zamknięte. Zakaz wstępu do lasów
Jak już informowaliśmy, do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe.

Zakaz wprowadzono "w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego". Sprawa budzi kontrowersje. Nie brakuje kwestionujących legalność i sens wprowadzenia tego zakazu.

A jak wygląda sytuacja w naszym regionie? Czy rzeczywiście mieszkańcy przestrzegają zakazu?

Jak poinformował nas gospodarz schroniska PTTK Leskowiec- „Nasze schronisko zamknięte jest od niespełna 2 tygodni. Mimo ostatnich zakazów wejścia do lasów, nadal zauważamy turystów, którzy łamią przepisy. Zdarza się również, że przychodzą na teren schroniska. Patrole są częste a tabliczek informacyjnych sporo, jednak to nie pomaga”

Z kolei mieszkańcy Sułkowic informują nas, że w poniedziałek ciszę w lesie w okolicach Jawornicy zakłócali motocykliści i quadowcy.

Odwiedziliśmy kilka miejsc, na których zazwyczaj turyści parkują swoje pojazdy, aby wyruszyć na szlak, jednak mimo sprzyjającej pogody. Większość z nich była pusta.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy