Szkoły średnie w Kętach: technik żywienia i usług gastronomicznych na topie

, MAGAZYN, Wiadomości, 04.08.2020 19:00, PG
Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Sprawdziliśmy ilu jest chętnych.
Szkoły średnie w Kętach: technik żywienia i usług gastronomicznych na topie

12 sierpnia każda placówka musi podać listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, a potem uczniowie będą potwierdzać swoją decyzję o chęci przyjęcia do danej szkoły.

Podczas składania wniosków o przyjęcie, ósmoklasiści tworzyli listę preferencji klas, do jakich chcą zostać przyjęci. Od profilu, na którym najbardziej im zależy, do profilu na którym zależy im najmniej.

Sprawdziliśmy ilu chętnych mają poszczególne szkoły w Kętach:

Zgodnie ze statystykami podanymi na portalu malopolska.edu.com.pl liczba chętnych do I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach w pierwszej preferencji wynosi: 108, a liczba chętnych ogółem: 214. LO w Wyspianie dysponuje 120 miejscami. Największą popularnością cieszy się profil prawno – humanistyczny, gdzie jest 19 chętnych z pierwszej preferencji na 15 miejsc wolnych oraz profil geograficzno – matematyczny, gdzie jest 34 chętnych z pierwszej preferencji na 30 miejsc.

Z kolei liczba chętnych do II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Kętach z pierwszej preferencji wynosi: 86, a liczba chętnych ogółem: 189. LO w Dąbrowskiej dysponuje 96 miejscami. Największe zainteresowanie budzi tutaj profil językowo – filmowy, gdzie jest 37 chętnych z pierwszej preferencji na 30 wolnych miejsc.

Natomiast chętnych do III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika na profil: biol-ang-geogr jest 30 ogółem, na 30 wolnych miejsc.

Liczba chętnych z pierwszej preferencji do Technikum w Koperniku wynosi 110 osób, a ogółem: 224, na 90 wolnych miejsc. Zainteresowaniem cieszy się tutaj: technik żywienia i usług gastronomicznych, gdzie jest 31 chętnych z pierwszej preferencji na 15 miejsc.

Do Branżowej Szkoły I stopnia w Koperniku chętnych z pierwszej preferencji jest 76 osób, a ogółem: 124.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy