reklama

Szkoła w czasach koronawirusa. Nie wszyscy narzekają

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 24.03.2020 20:01, DK
To duże wyzwanie dla rodziców i dzieci.
Szkoła w czasach koronawirusa. Nie wszyscy narzekają

16 marca wszystkie placówki edukacyjne w Polsce zostały zamknięte do odwołania. W tych trudnych czasach pandemii wirusa COVID-19 grono pedagogiczne musiało przestawić się z tradycyjnego nauczania w szkole, na lekcje on-line.

Rodzice skarżą się, że w placówkach na terenie gminy Andrychów sytuacja jest wręcz fatalna. Dzieci otrzymują zadania mailowo, które później przez kilka godzin (najczęściej z rodzicami) muszą rozwiązywać.

„To nauczyciele a nie my powinni uczyć dzieci”

Rozwiązujemy zadania z dziećmi po kilka godzin”

- mówią zdenerwowani rodzice.

W Sułkowicach-Bolęcinie problemu nie ma. Szkoła korzysta z systemów nauczania on-line już od kilkunastu lat i „przestawienie się” z tradycyjnego modelu nauczania w szkole, to dla nauczycieli z Sułkowic- Bolęciny przysłowiowy „pryszcz”.

Jak zapewnia dyrektor Zbigniew Grabowski, Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie jest świetnie przygotowany na te trudne dla nas wszystkich czasy.

- Nauczyciele nie przemęczają uczniów kilkugodzinnym „ślęczeniem” przed ekranami komputerów czy smartfonów. Nauczyciele łączą się z klasą na 10-15 minut, tłumaczą kolejne zadania oraz dają czas na ich rozwiązanie a także na przerwę. W każdej chwili grono pedagogiczne jest dostępne dla uczniów, którzy np. nie rozumieją zadania lub mają jakieś pytania - informuje dyrfektor.

Zobaczcie rozmowę z dyrektorem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 25.03.2020 08:36

Zbyszek Grabowski - to chyba najwłaściwszy Dyrektor w całej gminie. Kilka rzędów bardziej kompetentny niż ot taki z bliźniaczych Sułkowic. O całym panu Nieudaczniku Sz. nie wspominając.