reklama

Strażacy trzy miesiące zbierali na silnik do łodzi. Będą patrolować jezioro

MAGAZYN, Wiadomości, 18.05.2021 15:00, PG
Strażacy z OSP Jaszczurowa sami wyremontowali łódkę, by dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad Jeziorem Mucharskim.
Strażacy trzy miesiące zbierali na silnik do łodzi. Będą patrolować jezioro

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaszczurowej k. Mucharza jako jedna z wielu okolicznych OSP czuwa nad bezpieczeństwem wypoczywających nad Jeziorem Mucharskim. W 2019 roku 8 druhów z tej jednostki odbyło kurs sternika motorowodnego, natomiast 12 druhów posiada kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W 2018 roku jednostka pozyskała łódź motorową Hadar 20 od policji wodnej. Łódź została wyremontowana dzięki siłom i środkom strażaków z OSP. Nałożono nową powłokę lakierniczą, wymieniono popękaną przednią szybę, wymieniono instalację elektryczną, oraz zamontowano sygnalizację alarmową.

Okazało się jednak, że silnik do niczego się nie nadaje. Konieczny był zakup nowego. Strażacy założyli zrzutkę na zakup sprawnego, używanego silnika .

I udało się! W ciągu trzech miesięcy zebrano 9 510 zł.

- Zarząd OSP wraz z Prezesem podjął decyzje o zakupie używanego silnika marki Evinrude o mocy 115 KM E-TEC. Do zebranej kwoty na zbiórce OSP Jaszczurowa dołożyła ze swoich środków resztę sumy na zakup silnika. Pierwsze próby wodowania na jeziorze zakończone powodzeniem. – poinformowała jednostka.

Zrzutka działa nadal. Można przekazać pieniądze na udoskonalanie łodzi. Link
foto: OSP Jaszczurowa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy