reklama

Strażacy odwiedzają mieszkańców i rozdają czujniki

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 22.11.2022 10:30,
Świetna akcja strażaków z OSP Kęty.
Strażacy odwiedzają mieszkańców i rozdają czujniki

Już po raz 7 jesienią strażacy z OSP Kęty odwiedzają mieszkańców gminy Kęty. Uświadamiają ich czym jest tlenek węgla (czad) i jak zapobiegać przypadkom zatrucia.

- W tym roku dzięki trzem sponsorom udało się pozyskać dziesięć czujników tlenku węgla, które przekazaliśmy dla mieszkańców naszej gminy. Pouczyliśmy mieszkańców co robić i jakie czynności wykonywać w przypadku wzbudzenia czujnika. W celu zmniejszenia ryzyka zatrucia tlenkiem węgla należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, niezasłanianiu kratek wentylacyjnych oraz zamontowania czujnika tlenku węgla – informują strażacy z OSP Kęty.

Przypominają, że w okresie grzewczym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

Strażakom pomogły firmy: Leroy Merlin Andrychów, PSB Mrówka Andrychów oraz Zakład Usługowo – Handlowy Jura Leszek.

Warto pamiętać, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów zatrucia tlenkiem węgla należy natychmiast przewietrzyć wszystkie pomieszczenia, opuścić mieszkanie oraz zaalarmować służby ratunkowe (nr tel. 112).


źródło: OSP Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy