Straszny widok. Tak wygląda panorama Andrychowa w sobotni poranek [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 03.03.2018 08:25, NEWSY CZYTELNIKÓW
Kolejny dzień ze smogiem. Mimo soboty, zalecana jest rezygnacja z długich spacerów.
Straszny widok. Tak wygląda panorama Andrychowa w sobotni poranek [FOTO]
Takie zdjęcia panoramy Andrychowa otrzymaliśmy w sobotni poranek od pana Rafała z Andrychowa, ojca dziecka chorującego na zapalenie tchawicy.Niestety, od kilku dni jest mroźniej i bezwietrznie. W całym regionie smog daje się mocno we znaki. Normy są wielokrotnie przekroczone, a walka o poprawę jakości powietrza idzie rządzącym bardzo opornie.

Odczyty z czujników jakości powietrza można na bieżąco sprawdzać na stronie:https://map.airly.eu/pl/#latitude=49.86110&longitude=19.35447


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 04.03.2018 03:01

To zdjęcie jeśli pójdzie w sieć bez opisu będzie odbierane że miała miejsce katastrofa ekologiczna niczym po .. wybuchu jakiejś bomby atomowej. Ale wystarczy pojechać w taki dzień np. do dolinki Czarnego Gronia aby zobaczyć że nie jest tak źle na ziemi andrychowskiej, bo tam w sobotę cały dzień powietrze było krystalicznie czyste a i widok w kierunku miasta z górek pokazał że tzw. ciąg powietrza szybko rozwiał poranny dym z kotłowni z kotliny andrychowskiej. I tak w ramach równowagi powinno się opisać sytuacje ... I odwiedzić z dzieckiem nasze góry ...

Jarek, 04.03.2018 01:30

Coś mi się wydaje że słaby fotograf z Rafała z Andrychowa. Ludzie później łykają zdjęcia głównie pary wodnej robione pod takie światło jak widać ... Najlepiej to rano skoczyć jeszcze na przemysłową - tam to dopiero parowóz z suszarni i co znajdzie się ktoś kto tam dostrzeże zanieczyszczenia. bez komentarza.

`, 03.03.2018 14:57

Mam nadzieję że Polski Rząd nie doprowadzi nigdy do sytuacji w której to czy zamarzniemy w zimie będzie zależało od Putina który trzyma łapę na kurku z gazem. Liczę też że Polski Rząd doprowadzi do zmniejszenia cen dobrej jakości węgla którego Polska mamy pod dostatkiem. A tu coś o "bogatym i mądrym" kraju "Z danych Eurostatu wynika, że największym emitentem dwutlenku węgla w Unii Europejskiej są Niemcy, odpowiadające aż za 23% wspólnotowych emisji"

andrej, 03.03.2018 12:53

andrej do rafi zanim nazwiesz kogos glupim nauczsie czytac ze zrozumieniem a jak nic nie rozumiesz to popros kogos aby ci wytlumaczyl o co to moze chodzic, a jak bylo kiedys to mi nie tlumacz bo jestem na tyle stary ze pamietam czasy od wojny a ze ludzi nie stac na ogrzewanie gazem to wina rzadu bo jesli stac ludzi na ogrzewanie gazem na Bialorusi, Ukrainie , Slowacji Czechach to w najmadrzejszym kraju swiata jakim jest Polska tez rzad pownien zapewnic ludziom czyste powietrze obnizajac ceny gazu.

ZEFKO, 03.03.2018 12:38

Nieuchronnie Świat dąży do samozagłady a tzw smog to taki papierek lakmusowy tej teorii.

Richard, 03.03.2018 11:55

A który to zakład ma taki ekologiczny komin dymiący na czarno?

`, 03.03.2018 11:39

Kiedyś ludzie palili węglem, mułem, miałem, oponami, gumiakami, odpadami po środkach czystości itd. i powietrze było czystsze. Teraz mamy gaz, eko groszki, pelety itd. plus zakaz palenia śmieciami a powietrze jest zasyfione. Przypadek ? a może druga nitka Nord Stream 2 to sprawiła.

rafi, 03.03.2018 10:38

[email protected] aleś ty jest głupi,dawniej ludzie palili tylko weglem zimy trwaly 2-3miesiace,gdzie temperatury byly ponizej kilkunastu stopni,nikt nie chorowal,ludzie żyli po sto lat i nie istnialo takie zjawisko jak smog,a gazem nikt nigdy nie bedzie palił z prostego powodu,nikogo na to nie stac.tyle w temacie.

xpek, 03.03.2018 10:15

pisowski rząd tego nie zrobi bo na Śląsku straciłby kilka milionów głosów i przegrałby wybory.

andrej, 03.03.2018 10:13

Nalezy jak najszybciej przejsc na ogrzewanie jak np gazem , peletem, pradem a nie weglem , wszystko co zwiazane z weglem jakiego by rodzaju on nie byl to on mniej lub wiecej dymi , smrodzi powoduje zapylenie i od tego ludzie choruja i umieraja. Rzad powinien jak najszybciej sfinansowac wymiane kotlow a nie wydawac pieniadze np na nikomu niepotrzebne lotniska , zbrojenia bo ile bysmy nie wdali na zbrojenia z ruskimi nie mamy szans, lepiej chronic zdrowie.

troll, 03.03.2018 09:05

I ktoś mi będzie wmawiał, że muły były przyczyną smogu.