reklama

Rusza Powszechny Punkt Szczepień w Kętach [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 18.05.2021 14:00, PG, foto: FB/krzysiekleczar
Zapotrzebowanie na szczepionki jest bardzo duże, a dostawy małe.
Rusza Powszechny Punkt Szczepień w Kętach [AKTUALIZACJA]

We wtorek (18.05.) o godz. 13:00 ruszył nowy Powszechny Punkt Szczepień w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach.

W planach jest szczepienie 400 osób na dobę. Punkt przygotowywała gmina Kęty wraz z Gminnym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Kętach. Jest to jeden z dwóch masowych punktów w powiecie oświęcimskim (drugi zorganizowano na lodowisku w Oświęcimiu).

Jedną z pierwszych osób zaszczepionych w nowym punkcie był burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar. - Wszystko działa perfekcyjnie. Sprawdziłem na własnej skórze - poinformował.

Rejestracja możliwa jest przez wszystkie dostępne systemy, m.in.:

1) Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

2) Dzwoniąc na infolinię 989

3) Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Można też przyjść bezpośredni do punktu i się zapisać.

punkt szczepień Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 18.05.2021 20:12

Strasz strasz strasz tylko później jakby co nie becz

Mgr Ahrańczyk, 18.05.2021 13:57

,,Ubezpieczyciele nieoficjalnie traktują zastrzyk przeciw Covid-19 jako eksperyment medyczny i odmawiają ochrony.’’ ,,Pacjent, poddając się szczepieniu, wyraża na nie zgodę w formie pisemnego oświadczenia, które znajduje się w ankiecie kwalifikacyjnej do szczepienia.’’ ,,Szczepionki przeciwko Covid-19 mają warunkową rejestrację zarówno europejskiego, jak i polskiego urzędu rejestracji leków, gdyż pozostają cały czas w trzeciej fazie badań klinicznych oraz są dodatkowo badane i monitorowane. W myśl definicji ustawowej, ich podawanie jest więc eksperymentem medycznym. Zgodnie z art. 21 ust. 2 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty: „Eksperymentem leczniczym jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej". Źródło: https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/305129937-Szczepienia-na-Covid-19-nieobjete-ubezpieczeniami-Sa-traktowane-jako-eksperyment-medyczny.html