Rozdają maseczki seniorom

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 16.04.2020 11:05, PG
Strażacy Miejscy oraz harcerze hufca ZHP rozdawali maseczki przed sklepem Kaufland i Biedronka w Andrychowie.
Rozdają maseczki seniorom

Od czwartku (16.04.) do odwołania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.

Strażnicy Miejscy oraz harcerze hufca ZHP rozdawali maseczki przed sklepem Kaufland i Biedronka w Andrychowie. Podobne akcje zaplanowano w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nakaz obowiązuje podczas przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, w placówkach handlowych i na targowiskach.

Ponadto na terenach zieleni: w parkach, zieleńcach, na promenadach, bulwarach, w ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także na plażach, a także na terenach leśnych, w szczególności: na terenie parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.

Obowiązek zakrywania nosa i ust dotyczy też środków transportu zbiorowego oraz pojazdów, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie.

Tych przepisów nie stosuje się m.in. do dzieci w wieku do lat dwóch oraz osób niezdolnych do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa.

Zakrywanie ust i nosa nie zwalnia z obowiązku zachowania bezpiecznej odległości min. dwóch metrów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stachurski300, 17.04.2020 04:54

paranoja , bębnią lekarze że szmaciane maseczki nie chronią przed wirusami co najwyżej przed pyłem a tu taka akcja