reklama

Rozbudowa szkoły. Do wakacji lekcje w tymczasowych pomieszczeniach

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.02.2023 15:45,
W drugim semestrze uczniowie będą mieli lekcje w dwóch wynajmowanych budynkach.
Rozbudowa szkoły. Do wakacji lekcje w tymczasowych pomieszczeniach
W Malcu (gmina Kęty) trwa rozbudowa miejscowej szkoły.

Władze gminy Kęty informują, że ekipy budowlańców szykują się do ostatniego etapu prac – połączenia starego budynku z nowym i modernizacji starej części szkoły.

- Aby jednak podjąć się tego zadania, uczniowie i nauczyciele musieli opuścić teren placówki. Obecnie zakończyła się akcja przeniesienia całego wyposażenia szkoły oraz relokacja uczniów do trzech innych budynków, gdzie prowadzone będą dla nich zajęcia od powrotu z ferii zimowych do końca roku szkolnego. We wrześniu dzieciaki wrócą już do nowej szkoły - informują w kęckim magistracie.

Po feriach, od 13 lutego 2023 r. w Domu Ludowym prowadzone będą zajęcia dla klas IV, V, VI i VIII. Będzie tu również przeniesiona biblioteka, gabinet dyrektora i sekretariat.

W budynku Parafii pw. Świętego Jana Kantego zajęcia będą mieli uczniowie klas: I, II, III. Znajdzie się tu również świetlica.

Część zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz lekcje wychowania fizycznego prowadzone będą na sali gimnastycznej.

Aktualnie wykonywane są prace z dostosowaniem wynajmowanych budynków do potrzeb uczniów.

Rozbudowa szkoły w Malcu kosztuje 6,9 mln zł.

foto: UM Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy