reklama

Rodzice w małej Brzezince doczekali się nowego przedszkola

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.09.2019 15:15, red
I pomyśleć, że kiedyś planowano szkołę zlikwidować.
Rodzice w małej Brzezince doczekali się nowego przedszkola

Wiele lat temu, jeszcze w czasach poprzedniego burmistrza, był plan, aby szkołę podstawową w niewielkiej Brzezince k. Andrychowa zlikwidować. Była mała, zbyt kosztowna w utrzymaniu dla gminy.

Wówczas inicjatywę przejęli mieszkańcy Brzezinki - placówkę przejęło w zarząd stowarzyszenie z Częstochowy. Szkoła w ostatnich latach znakomicie się rozwija. Jest tak dobrze, że swoje dzieci posyłają tam nawet rodzice spoza Brzezinki.

W samej Brzezince niedawno oferta edukacyjna jeszcze bardziej się poprawiła. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego oddano do użytku nowe przedszkole. Przedszkole znajduje się w budynku użyczonym przez gminę, a remont wykonało i placówkę urządziło Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy, które prowadzi również szkołę w Brzezince.

Zobaczcie jak wygląda.foto: pspbrzezinka.spsk.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy