reklama
reklama

Remont Szpitalego Oddziału Ratunkowego w Wadowicach. Umowa podpisana

MAGAZYN, Wiadomości, 20.06.2024 11:40, red
Powstanie nowy SOR, prace potrwają do grudnia.
Remont Szpitalego Oddziału Ratunkowego w Wadowicach. Umowa podpisana

W czwartek (20 czerwca) podpisana została umowa na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) przy szpitalu w Wadowicach. Remont potrwa do końca roku, prawdopodobnie jeszcze w grudniu w nowym miejscu ponownie przyjęci zostaną pacjenci. Inwetsycję wykona firma Częstobud Sp. z o.o., z

Przypomnijmy, że w związku z tym właśnie remontem wadowicki SOR został tymczasowo przeniesiony na II piętro budynku C przy ulicy Karmelickiej. Obowiązuje nowa organizacja - aby dostać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, trzeba udać się do wejścia głównego na teren szpitala, a następnie podążać za oznaczeniami z napisem „SOR”.

Wadowicki szpital otrzymał 14 mln zł dotacji z budżetu państwa na przebudowę SOR i współpracujących bezpośrednio z SOR pracowni. Prace budowlane pochłoną ponad 7,1 mln. Dyrektor szpitala Barbara Bulanowska poinformowała, że SOR zostanie kompleksowo przebudowany, zmieniona zostanie jego funkcjonalność. W zasadzie powstanie nowy SOR.

Ponadto dzięki pozyskanej dotacji, za ponad 7 mln zł zostaną zakupione nowa aparatura medyczna m.in. na blok operacyjny, wyposażnie nie pracowni endoskopii czy labolatorium.

W zeszłym roku z wadowickiego SOR skorzystało 14 tys. osób.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Konkret, 20.06.2024 14:32

Kiedyś czytałem tu w MN, że po kilkugodzinnym oczekiwaniu pacjenci wadowickiego SOR-u zadzwonili po policję, bo mieli podejrzenie, że wielogodzinne oczekiwanie i ciągła nieobecność lekarza spowodowane są jego stanem wskazującym. Może w związku z przebudowa SOR zastanowić sie czy nie warto byłoby wygospodarować jakieś pomieszczenie na jakiś posterunek czy komisariacik policji. Mieliby bliżej w razie kolejnych telefonów z prośbą o interwencję.