reklama

Rekordowa Akcja Krwiodawstwa w KOPERNIKU

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.09.2018 08:50, INFORMACJA PRASOWA
Rekordowa Akcja Krwiodawstwa w KOPERNIKU

18 września w Powiatowym Zespole Nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach odbyła się 63 Akcja Krwiodawstwa. Każdy z krwiodawców w tym szczególnym dniu oddał krew z myślą o dzieciach chorych onkologicznie. Akcja poprzedzona była spotkaniami z uczniami klas III i IV naszej szkoły, przybliżającymi ideę honorowego krwiodawstwa, które zaowocowały licznym udziałem szczególnie tych, dla których była to pierwsza akcja w życiu.


Zarejestrowało się 71 osób. Spośród zarejestrowanych, 50 krwiodawców oddało 22 500ml krwi!. Aż 23 osoby oddały krew po raz pierwszy. Oprócz czekolad i innych produktów spożywczych, każdy krwiodawca otrzymał pamiątkowe, migające serduszko. Podczas akcji jeden z naszych absolwentów został odznaczony odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Gratulujemy!

- Krew, oprócz uczniów naszej szkoły, oddali również nasi absolwenci, pracownicy szkoły oraz sympatycy naszego klubu. Zapraszamy na kolejną akcję 4 grudnia br. - informują organizatorzy akcji.

Zdjęcia oraz informacje o klubie na naszym facebook’u: facebook/hdk.pz10.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy