reklama
reklama

Radny zaapelował o utworzenie w Andrychowie młodzieżowej rady miejskiej

MAGAZYN, Wiadomości, 20.06.2024 15:22, eł

Podobno jednak nie było dotąd chętnych, by w niej działać...

Radny zaapelował o utworzenie w Andrychowie młodzieżowej rady miejskiej

28-letni Seweryn Niemczyk, jeden z młodszych radnych w nowym samorządzie gminy Andrychów (aczkolwiek nie najmłodszy) chce, aby powstała w niej młodzieżowa rada miejska.

Kiedyś taki organ tutaj funkcjonował, ale nie istnieje już od 2010 roku. Radny zaapelował o jego powołanie w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, która odbyła się 19 czerwca.

Młodzieżowe rady tworzone są zwykle przez uczniów szkół ponadpodstawowych, wybieranych przez swoich rówieśników. Reprezentują młodych ludzi na danym terenie i mają na celu uwrażliwianie władz samorządowych na ich potrzeby.

Opiniują projekty uchwał dotyczących młodzieży, mają też udział w opracowaniu pewnych dokumentów strategicznych gminy. Ponadto działają na rzecz integracji i współpracy lokalnych środowisk młodzieżowych.

- Warto popatrzyć na sytuację, która miała miejsce w tegorocznych wyborach samorządowych. Cieszę się, że mieszkańcy naszej gminy postawili również na młodzież. Widać, że chcą łączyć doświadczenie z młodością i nowymi pomysłami. Dlatego bardzo bym prosił, abyśmy w przyszłości podjęli uchwałę w sprawie powołania młodzieżowej rady miejskiej. Myślę, że będzie to wspaniałą wizytówką dla naszego miasta i przykładem dla innych – powiedział Seweryn Niemczyk podczas sesji.

Były burmistrz Andrychowa Tomasz Żak (obecnie będący radnym) odpowiedział, że taka uchwała była podjęta, lecz nie pojawili się młodzi ludzie chętni do działania. - Gdyby się znalazły osoby, które chciałyby w takiej radzie pracować, to – oczywiście – zapraszamy – stwierdził.


Foto: Facebook/Seweryn Niemczyk

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bento_A.A., 21.06.2024 16:50

A jednak deal

cath, 21.06.2024 11:09

Glupota

Bento_A.A., 21.06.2024 11:08

ciekawe jak zagłosuje dzisiaj na sesji nadzwyczajnej, czy jemu też smolec i peronczyk kark złamały, czy jednak zagłosuje tak jak obiecywał ludziom, żadnego zadłużania więcej, czy pomyśli o sobie, czy też będzie to jego pierwsza i ostatnia kadencja

Konkret, 21.06.2024 10:52

"Pracując w Radzie Miejskiej będę zabiegał o rewitalizację Pałacu Bobrowskich, a także budynku dworca kolejowego w Andrychowie. W trosce o ludzi starszych będę wspierał budowę domów i klubów seniora. Postuluję również budowę nowoczesnej hali widowisko-sportowej na terenie Andrychowa. Niewątpliwie bardzo ważną sprawą będzie budowa wielu nowych miejsc parkingowych oraz modernizacja dróg lokalnych". Wkleiłem część programu wyborczego pana radnego. Nic tam nie ma o młodzieżowej radzie miasta. Proszę więc nie mydlić oczu ludziom młodzieżową radą miasta, tylko łopata do ręki i rewitalizować pałac Bobrowskich, dworzec PKP, drogi naprawiać... domy i świetlice dla starszych budować... Naobiecywało się, to trzeba zasuwać od pierwszego dnia bycia przy korycie. Albo przyznać się, ze się kłamało przed wyborami.

Olszyna, 20.06.2024 18:41

Z jednej strony fajna koncepcja ale po bliższym spojrzeniu na taki twór raczej bez sensu. Do rady miejskiej prawdopodobnie też by nikt nie kandydował gdyby nie dieta. Gdyby młodzi radni też dostali jakąś, choć małą, dietkę myślę, że chętni by się pojawili. Kolejna kwestia to sprawczość takiej rady młodzieżowej - jest niemal żadna...raczej jest to ciało doradcze. Jak nawet pojawi się w głowie młodego działacza jakiś świetny pomysł zostanie podebrany przez dużego radnego (starego wyjadacza) i to jemu właśnie pomoże w politycznej karierze. Oczywiście jest to jakiś sposób do wkroczenia w miejską politykę młodego adepta jako czyjś giermek i nauczenia się lawirowania.

Burakz wiejskiej , 20.06.2024 15:51

po co dlaczemu ja się pytam , rozumiem że to świeży umysł nowe pomysły ale to jest produkcja nowych urzedasuf i politykuf