reklama

Przychodnia bez dyrektora. W konkursie nie udało się go wyłonić

, MAGAZYN, Wiadomości, 24.01.2022 12:35, eł

Dotychczasowy szef ośrodka zdrowia już od lat był emerytem, ale mimo to nadal pracował.

Przychodnia bez dyrektora. W konkursie nie udało się go wyłonić

Niemały problem mają władze Makowa Podhalańskiego. Dotychczasowy dyrektor Miejskiej Przychodni Zdrowia złożył rezygnację, a tymczasem trudno jest wyłonić jego następcę. Wprawdzie do konkursu na to stanowisko przystąpiło czterech potencjalnych kandydatów, ale mimo wszystko nie udało się nikogo wybrać.

Dotychczasowy dyrektor Miejskiej Przychodni Zdrowia w Makowie Podhalańskim Stanisław Skowronek już od lat jest na emeryturze, ale mimo to długo nie mógł sobie pozwolić na to, by rzeczywiście odejść z pracy. Ośrodek bowiem zmagał się z brakiem lekarzy i odejście któregokolwiek postawiłoby placówkę w bardzo trudnej sytuacji. Kiedy w końcu Stanisław Skowronek zdecydował się złożyć rezygnację, okazało się, że bardzo trudno będzie znaleźć kogoś, kto przejmie po nim pałeczkę.

Do konkursu na nowego dyrektora, ogłoszonego 10 stycznia przez burmistrza Makowa Podhalańskiego Pawła Salę, aplikowało czterech kandydatów. Zdawało się, że będzie z kogo wybierać. Okazało się jednak, że trzy osoby nie złożyły kompletu wymaganych dokumentów. W takiej sytuacji komisja konkursowa musiała odrzucić ich oferty. Tylko czwarta spełniała wymagania formalne określone w ogłoszeniu. Ale to bynajmniej nie wystarczyło, by wyłonić nowego dyrektora.

Zgodnie z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 06 lutego 2012 roku, aby komisja konkursowa mogła wybrać jednego z kandydatów, w postępowaniu musi ich uczestniczyć co najmniej dwóch. A skoro po odrzuceniu niekompletnych ofert pozostał tylko jeden, można było tylko odstąpić od dalszego procedowania... Tak więc konieczne będzie ogłoszenie kolejnego konkursu.


Foto: Miejska Przychodnia Zdrowia w Makowie PodhalańskimZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 24.01.2022 16:01

@FF już melduję się na posterunku na wezwanie (ale muszę szybko) ;-) - Mój pomysł - Przekształcić ową placówkę w NZOZ - wówczas szybko znajdzie się grupa lekarzy/biznesmenów, którzy za odpowiednią "pomoc" od NFZ zapewnią gminie odpowiednią (i odpowiednio drogą) usługę. A za 500zł za każdego pacjenta po 60 będę jeździć aż wypracują 160h ale w tygodniu.... Sorry stary już jestem i uparty ;-) I trzymam się swojego jak głuchy drzwi...

FeelFree, 24.01.2022 13:57

@oshin22 - jest kolejna okazja... jak wyjaśniasz zaistniałą sytuację, z życia wziętą. P.S. A właśnie nadszedł czas gdy nasza władza bohatersko rozwiązała problem kolejnej fali Covida, wobec której nie podjęła rekomendowanych przez grupę ekspertów działań, zobowiązując lekarzy rodzinnych do wizyty domowej i każdego pacjenta z dodatnim testem w grupie 60+. Policz czy to jest w ogóle możliwe. I już wiadomo na kogo zwalą winę za wysoką śmiertelność w tej fali... na kogo przekierują słuszny gniew tłumu za to co robią i czego nie robią. I o to mi tak naprawdę chodzi, aby nie wierzyć w kłamstwa służące celom politycznym, interesom różnych lobby. I aby myśleć, analizować dane zanim się wskaże społecznego kozła ofiarnego. Także na mamNewsa Czytelnikom.