reklama

Przejdą 350 km dla chorej Karolinki

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.07.2021 07:50, DK
Krzysztof Tomiak, Rafał Zalewski, Tomasz Poraj, Kuba Rajda to faceci, którzy potrafią wziąć sprawy w swoje ręce.
Przejdą 350 km dla chorej Karolinki

8 września 2020 roku, postanowili zebrać pieniądze dla chorego Karolka. O wyprawie dla Karolka pisaliśmy w art. 500 km dla chorego Karolka

Teraz czas na pomoc dla Karolinki z Roczyn.

Karolinka to 4-letnia dziewczynka, która cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe 4 kończynowe, silny refluks oraz porażenie mięśni przełyku- chorobę Sandifera.

Rodzice dziewczynki piszą:

Zebranie środków na terapię elektrostymulacji przełyku to nasze marzenie, które znacznie podniesie komfort życia naszej Karolci. Samodzielne zebranie środków jest dla nas nie realne, ponieważ codziennie ponosimy ogromne koszty związane z rehabilitacją i podstawowymi potrzebami naszej Karolci:

  • rehabilitacja ruchowa,

  • terapia mikropolaryzacji mózgu,

  • dreny, filtry, pojemniki, rurki tracheotomijne, kominy, opaski, środki pielęgnacyjne,

  • zajecia terapeutami, logopedą, neurologopedą

  • nsuplementy, leki”

- czytamy na https://zrzutka.pl/c2avvu – jeżeli chcecie pomóc Karolince, koniecznie odwiedźcie tą stronę.

Krzysztof Tomiak, Rafał Zalewski, Tomasz Poraj, Kuba Rajda postanowili pomóc dziewczynce. Panowie na szlak wyruszą już końcem sierpnia. Do przebycia jest około 350 km. Trasa jest krótsza niż w ubiegłym roku (518 km), ale o wiele trudniejsza. Muszą zabrać ze sobą nawet petardy hukowe - mające odstraszać dziką zwierzynę. Przejdą wytyczoną przez siebie trasą. Nie będzie szlaku, nie będzie zabudowań. Teren jest wymagający, trudniejszy niż w ubiegłym roku i bardzo niebezpieczny. Jest to drugi etap ekspedycji.

W przyszłym roku z kolei przejdą przez górskie ostępy w Rumunii. W sumie wszystkie etapy to 2500 km!

Fotorelację z wyprawy możecie zobaczyć tradycyjnie na https://www.facebook.com/GorskieSzlakiZAparatem/

Każdy z ekipy poniesie niemal 10 kg sprzętu – bukłaki, śpiwory, namioty, elektronikę, jedzenie oraz wyposażenie typu palnik, butla z gazem itp.

Taka trasa to nie lada wyzwanie. Będą nawigować za pomocą papierowych map. Bez nawigacji czy innych technicznych nowinek, które na terenie dzikich ukraińskich ostępów są nieprzydatne.

Karolinka potrzebuje 100 000 zł i właśnie taką kwotę dzielna ekipa z Andrychowa (i Sosnowca) postara się zebrać. Możecie im w tym pomóc. Odwiedźcie stronę https://zrzutka.pl/c2avvu

Kontakt do ekipy – tel. 662 093 657


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy