reklama

Przed rocznicą smoleńską. Pytamy o opinie

MAGAZYN, Wiadomości, 08.04.2019 19:55,
Zbliża się rocznica, która podzieliła w ostatnich latach Polaków.
Przed rocznicą smoleńską. Pytamy  o opinie
10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką. Przyczyna wypadku została ustalona przez komisję śledczą jeszcze za rządu PO-PSL. Uznano, że to był wypadek lotniczy.

Obecny rząd PiS nie zgadza się z tą wersją. Powołał własną podkomisję smoleńską kierowaną przez Antoniego Macierewicza, na którą rocznie - według informacji medialnych - idzie nawet 4-6 mln zł. Co podkomisja Macierewcza ustaliła? Poza pojawiającymi się w przestrzeni medialnej sugestiami o rzekomym zamachu, bombie, różnymi czasami dziwnymi eksperymentami, z prac tej podkomisji na razie nie ma żadnych konkretów. Nawet wraku samolotu nie sprowadzono do tej pory do Polski, choć politycy PiS zapowiadali, że tak zrobią.

Co z tego zamieszania, różnych teorii i wersji, dociera do Polaków? Zapytaliśmy o to na ulicach Andrychowa.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 08.04.2019 21:42

Jeśli po dziewięciu latach, ktoś jeszcze nie zna przebiegu wypadków z 10.04.2010 roku, to oznacza tylko tyle, iż jego inteligencja nie pozwala mu na poznanie prawdy i jedynie jest wstanie uwierzyć w dowolną wersję suflowaną mu przez innych. A teraz wersja – o godzinie 8,53 czasu lokalnego w miejscowości Pieczersk poza granicami administracyjnymi miasta Smoleńsk, rozbija się polski samolot Jak40 z ośmioma osobami na pokładzie, prawdopodobną przyczyną wypadku jest awaria bloku sterowania spowodowana zgaśnięciem lewego silnika samolotu, wskutek zassania gazów wylotowych pochodzących z silników rosyjskiego Ił 86, podchodzącego w tym samym czasie do lądowania, co polski Jak. O godzinie 8,42 czasu Warszawskiego, następuje zderzenie polskiego samolotu TU-145 z rakietą typu Buk, która to rakieta miała uniemożliwić polskiemu samolotowi powrót na ścieżkę do lądowania i przerwać lądowanie na lotnisku Siewiernyj. Zderzenie nastąpiło nad ulicą Kutuzowa i rozerwane szczątki TU-145 zabiły i raniły bliżej nieokreśloną liczę Rosjan podróżujących tą drogą. Koniec.