Przed marszem w Andrychowie. Czym jest autyzm?

, MAGAZYN, Wiadomości, 14.04.2018 16:45, DK
Zapytaliśmy o to mieszkańców Andrychowa
Przed marszem w Andrychowie. Czym jest autyzm?
19 Kwietnia w Andrychowie odbędzie się I marsz na rzecz osób dotkniętych autyzmem. Czym jest autyzm?

Pytaliśmy o to mieszkańców Andrychowa.

Zobaczcie nagranie.29% Polaków sądzi, że autyzmem można się zarazić. 10% uważa, że za autyzm odpowiadają szczepienia czy wychowanie. Co drugi Polak uważa, że większość autystów ma jakieś niesamowite uzdolnienia (tzw. umiejętności sawanckie), typu Rain Man (w rzeczywistości jest ich znacznie mniej, ok. 10% autystów). Co drugi Polak czerpie swoją wiedzą na temat autyzmu głównie z filmów i seriali.Zaledwie 5% Polaków potrafi wyjaśnić czym jest autyzm.

„Czas przełamać stereotypy. Nie dajcie się zwieść pedagogom i psychologom szkolnym. Gdy usłyszycie, że Wasze dziecko jest nazbyt inteligentne jak dla swego wieku i nie nadąża z rozwojem emocjonalnym, ale to przejdzie jak dorośnie, to niech zapali się Wam czerwona lampka w głowie. To nie nasze dzieci są inne, ale to my jesteśmy "niejednokrotnie niedoinformowani" i ich czasem nie rozumiemy! pisze na swoim profilu facebookowym organizator marszu – Komitet Otwórzmy Drzwi Na Świat.

Na wszystkie pytania odpowiedź znajdziecie podczas marszu.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 14.04.2018 20:50

Według badań naukowych autyzm to nic innego jak powikłanie poszczepienne. Badania wskazują że u dzieci autystycznych na skutek podania w szczepionkach neurotoksyn takich jak tiomersal (rtęć), aluminium (związki glinu), formaldehyd, polisorbat 80, glifosat (związek czynny m.in. roundup) i wielu innych a także retrowirusów, mykoplazm, fragmentów dna pochodzących z abortowanych płodów na których namnażane są wirusy (tzw. diploidalne linie komórkowe) następuje zapalenie mikrogleju (mózgu). Badania naukowe jak i praktyka lekarska pokazują że powikłania po szczepieniach mogą wystąpić natychmiast (drgawki, omdlenia, zapaści, zatrzymanie krążenia, śmierć , tzw. śmierć łóżeczkowa) jak i po kilkudziesięciu latach (rzs, nowotwory, stwardnienie rozsiane, wrzodziejące zapalenie jelita i wiele innych). Nauka wskazuje że przy odpowiednim postępowaniu można takim dzieciom pomóc. Jednakże procedury medyczne stosowane przez lekarzy nie uwzględniają tego. Jest grupa lekarzy która wypinając się na system opresji leczy a nie tylko stosuje procedury.