reklama
reklama

Procesje Bożego Ciała w andrychowskich parafiach

MAGAZYN, Wiadomości, 07.06.2023 09:31,
Uroczystości święta Bożego Ciała w Andrychowie.
Procesje Bożego Ciała w andrychowskich parafiach
Główne uroczystości w parafii św. Macieja w Andrychowie rozpoczną się o godzinie o godzinie 10:00 od mszy św. na ołtarzu polowym, przygotowanym na parkingu przy kościele.

Po uroczystej liturgii wyruszy procesja w stronę ul. Floriańskiej, gdzie zostanie przygotowany ołtarz pierwszy przez wspólnoty Akcji Katolickiej, Honorowej Straży S.P.J. i Neokatechumenatu.

Drugi ołtarz zostanie wybudowany pod domen pani Jadwigi Krasoń przez Wspólnoty Różańcowe i Braci Strażaków. Trzeci ołtarz pod halą sportową przy ul. 1 Maja przygotują Wspólnoty Oazy Rodzin i Odnowy w Duchu Świętym. Następnie procesja skieruje się pod kościół i na schodach przed świątynią zostanie przygotowany czwarty ołtarz przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzież.

W parafii św. Stanisława o godz. 10.30 mszę św. prymicyjną odprawi neoprezbiter Ks. Michał Juraszczyk i po niej wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Starowiejską, Górską i Kuwik.

Parafia informuje, że I ołtarz –ustawiony obok Państwa Burych przygotowuje Parafialna Rada Duszpasterska. II ołtarz – obok Państwa Krzanaków - przygotowuje Rycerstwo św. Michała i Apostolstwo Dobrej Śmierci. III ołtarz – obok Państwa Marków, pomaga przygotować młodzież Oazowa. IV ołtarz – przy Krzyżu Misyjnym przygotowują: Róże Mężczyzn i Kobiet.

źródło: parafie w Andrychowie

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy