reklama

Procesje Bożego Ciała w Andrychowie [VIDEO] [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 31.05.2018 13:20, PG/WB
Zobaczcie relacje.
Procesje Bożego Ciała w Andrychowie [VIDEO] [FOTO]

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym i wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Jest dniem wolnym od pracy. Święto zostało ustanowione w XIII wieku po objawieniach, jakie miała Julianna de Retnie przełożona klasztoru z Mont Cornillon koło Liege. Dość szybko w Boże Ciało zaczęto organizować procesje z Najświętszym Sakramentem.

Tysiące osób uczestniczy w procesjach, które przechodzą ulicami miast i wsi. Wierni po drodze zatrzymują się przy czterech ołtarzach. Czterech, bo tylu jest Ewangelistów. Przy każdym ołtarzu czytany jest fragment innej Ewangelii: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Po mszy św. o godz. 10.30 wierni z parafii św. Stanisława na osiedlu w Andrychowie przeszli w procesji ul. Włókniarzy do ronda, a następnie ul. Lenartowicza. Natomiast dla parafian ze św. Macieja w Andrychowie uroczysta msza św. została odprawiona na osiedlu Jana Pawła II, na działce parafialnej. Procesja przeszła ul. Leśną, ul. Traugutta, ul. Garncarską aż do Parku Miejskiego.

Zobaczcie.
ZOBACZ TAKŻE: Procesja Bożego Ciała w Targanicach


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy