Pożar, zalanie, wypadek czy nieprzejezdna droga. Jaki sprzęt strażacki sprosta tym wyzwaniom?

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 17.01.2021 09:18, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Strażacy cieszą się najlepszą opinią w społeczeństwie spośród wszystkich służb mundurowych. Miano bohaterów nie jest przesadzone, co udowadniają na co dzień, niosąc pomoc w kraju, a nawet poza jego granicami. Jaki ekwipunek jest w tym pomocny?
Pożar, zalanie, wypadek czy nieprzejezdna droga. Jaki sprzęt strażacki sprosta tym wyzwaniom?


Sprzęt strażacki to nie tylko „sikawka” do gaszenia pożarów. Profesjonaliści i ochotnicy dostosowują swoje wyposażenie do konkretnej sytuacji. Czasami zdarza się, że jadą na misję ratunkową, ale do końca nie wiedzą co zastaną na miejscu. Dlatego liczne treningi, a przede wszystkim praktyka pozwala im się zahartować, a dzięki temu są gotowi na różne okoliczności. Poza wiedzą i doświadczeniem dysponują najczęściej wysokiej jakości wyposażeniem.

Podtopienia i zalania

Woda to niszczycielska siła, która wydaje się podporządkowana woli człowieka. Jednak natura potrafi czasami spłatać figla intensywnymi opadami deszczu, które spokojne potoki zamieniają w rwące rzeki. Wówczas wdzierają się na tereny zamieszkałe przez ludzi, co prowadzi do zalań lub podtopień. Taka sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji, gdyż utrzymująca się woda może zniszczyć nieruchomość. Strażacy docierający na miejsce zdarzenia wiedzą czego się spodziewać. Do akcji wkracza motopompa oraz system węży strażackich, który odprowadza wodę do zbiornika lub rzeki, gdy ta się nieco uspokoi.

We wspomnianych sytuacjach znaczenie ma wydajność motopompy liczona w litrach wytransferowanej wody na minutę. Ważne jest także, ile czasu sprzęt będzie pracował na jednym tankowaniu. Dzięki temu łatwiej zaplanować pracę i oszacować ilość urządzeń potrzebnych do wypompowania wody z danego obiektu. Na rynku dostępne są różne rodzaje motopomp w tym modele pływające, elektryczne, szlamowe czy pożarnicze. Konkretny rodzaj urządzenia można więc dostosować do określonej sytuacji. Wydaje się więc, że motopompa to ważna pozycja w asortymencie strażackim. Wiele modeli tych urządzeń znaleźć można m.in. na https://strefa998.pl/35-motopompy-i-pompy.

Sprzęt pożarniczy przydatny podczas akcji

Podstawą wyposażenie strażackiego jest strój bojowy. Istnieje kilka rodzajów odzieży strażackiej, która dedykowana jest do konkretnych zadań. Niektóre służą podczas gaszenia pożaru, a inne stosuje się w kontakcie z chemikaliami lub niebezpiecznymi gazami. Dlatego ważny jest sam uniform, ale także dodatki takie jak rękawice, hełm wraz z uzbrojeniem czy specjalistyczne obuwie. Odpowiednio dopasowane elementy podnoszą bezpieczeństwo strażaka i umożliwiają mu wykonywanie bardzo niebezpiecznych zadań.

Ważne jest, aby sprzęt strażacki spełniał wszystkie normy, a jego jakość zapewniała ochronę przed czynnikami niebezpiecznymi dla strażaków. Warto pamiętać także o wyposażeniu, które wydaje się nieistotne, ale w trakcie akcji może okazać się bardzo pomocne. Trudnopalna i antystatyczna odzież termoaktywna zapewnia ochronę i komfort w trakcie wykonywania pracy. Stanowi kolejną warstwę chroniącą przed czyhającymi zagrożeniami, która nawet może uratować życie. Więcej praktycznych sprzętów oraz informacji na ich temat można znaleźć, odwiedzając sklep strażacki na https://strefa998.pl/.

Praca strażaków jest bardzo niebezpieczna, ale nikt nie wyobraża sobie życia bez zawodowych i ochotniczych jednostek. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i komfort pracy powstają rozwiązania wspierające realizację zadań. Udoskonalenia dotyczą zarówno ubioru, jak i wyposażania, które przydaje się podczas akcji. Wysokiej jakości asortyment w połączeniu z wiedzą oraz doświadczeniem jest w stanie pomóc strażakom w ochronie życia i zdrowia wielu ludzi.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy