Poszkodowany motocyklista zabrał głos

, Na sygnale, Wiadomości, 24.11.2020 11:30, PG
To znany w Polsce zawodnik enduro.
Poszkodowany motocyklista zabrał głos

Poszkodowany motocyklista odniósł się do tragicznego w skutkach zdarzenia, które miało miejsce w niedzielę (22.11.) na Pańskiej Górze w Andrychowie. 39 – letni mieszkaniec Andrychowa zaatakował nożem 21 – letniego motocyklistę oraz jego ojca na Pańskiej Górze. Młody mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Wadowicach.

- Gdyby nie chęć przetrwania, nie pisał bym teraz tego. Przed oczami było tylko światło, a drzewa nie miały koloru. Dzięki spacerom z psami wiedziałem jak bez wzroku wyjechać z lasu. - napisał na facebooku Franek Dubaniowski.

Poszkodowany to znany w świecie enduro rajdowiec i zawodnik sportów motocyklowych. Ma na swoim koncie m.in. występy w Red Bull 111 i Megawatt czy Enduro Lidze.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

moganus, 28.11.2020 11:25

Z komentarzy i informacji można wywnioskować, że synek z tatuśkiem zapierdalali po lesie jak do pożaru a grzybiarz z psem ich nagrał telefonem. Wrócili się żeby zutylizować dowody i oklepać gościa. Motopizdeczkę, który skoczył do grzybozbieracza z pazurami, ten zadrapał kozikiem. Ojciec, motopizdeczka senior, wyłapał bardziej delikatnie bo tylko mandat od leśniczego. https://www.wykop.pl/link/5820299/makabryczny-atak-w-andrychowie-burmistrz-chce-walczyc-z-motocyklistami/

sowa, 25.11.2020 18:32

Czym różni się psychopata szalejący na motorze po lesie,a psychopata z nożem w lesie?

dudek, 25.11.2020 17:48

Rozumiem, że rzucania się z nożem nie można usprawiedliwiać, ale nie można też usprawiedliwiać pędzących motorów po leśno-parkowych alejach. Spacerują tam ludzie z dziećmi i taki pędzący motocykl to nie tylko zagrożenie dla środowiska, ale również dla życia. Są profesjonalne tory ze skoczniami w niedalekich okolicach i tam można rozwijać swoje motokrosowe pasje.

Mgr Ahrańczyk, 25.11.2020 11:30

Jak to miło poczytać komentarze stałych bywalców pod tym i innymi artykułami na temat zdarzenia. Różnica pomiędzy realem a internetem polega na tym że takiej akcji mógł nie przeżyć. Życie ludzkie jest jednak ważniejsze niż spokój w niedziele. Może popełnił (lub nie) wykroczenie ale teraz leży w szpitalu i słyszy że to czy przeżył czy nie, to temat drugorzędny. Niektórzy nawet twierdzą że należało mu się a temat najważniejszy i wałkowany to hałas/motocykle. Proponuje przenieść dyskusję nt. hałasu w lesie pod inny artykuł - a jest taki, bardziej odpowiedni. Poszkodowanemu życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

budowniczy, 25.11.2020 08:49

"Przed oczami było tylko światło, a drzewa nie miały koloru." No i co w tym dziwnego? Jesień jest to drzewa są szare, przyjdzie wiosna to znowu zobaczymy zieleń i inne kolory na drzewach.

miastoandrychow, 24.11.2020 21:09

A czy to nie czasem ten znany - nieznany endurowiec, który często jeździ po drogach publicznych w Andrychowie bez tłumika i tablicy rejestracyjnej ?

gxz, 24.11.2020 18:13

@mylles- jeśli jest profesjonalnym crossowcem to zna adresy profesjonalnych torów. Ja idąc do lasu na spacer też raczej nie byłbym zachwycony rykiem motorów, nie mówiąc o niszczeniu lasów i straszeniu zwierząt. Nic nie usprawiedliwia ataku nożem, ale nic też nie usprawiedliwia łamania prawa i Twojego obrażania innych i wyzywania od stulejarzy itp. A Pan Śmiłek raczej biedny nie jest i niejeden mandat zapłaci, oby tylko nauczył się że lasy są od czegoś innego niż od rozjeżdżania.

obserwator2012, 24.11.2020 16:23

Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia, ale przeciż można się stowarzyszyć i stworzyć klub skoro tylu jest chętnych np na Śląku jeżdżą po hałdach i nie muszą mieć do tego zielonych drzew-wszak wazna jest technika, a nie odwaga w jeździe w miejscach, gdzie nie wolno tego robić.NIeczynne śmietnisko na Białej Drodze aż się prosi aby go w takim celu wykorzystać.W epilogu napiszę,ze nic nie usprawiedliwia sprawcy za to co zrobił-chyba tylko kilkuletni pobyt w sąsiedztwie stadionu i to nie zawsze. Jeszcze raz dużo zdrowia i sukcesów na motocyklu.

obywatel, 24.11.2020 14:18

mylles - proszę bardzo niech sobie realizują ale na swoim prywatnym terenie. Młodemu życzę z całego serca powrotu do zdrowia i jazdy na moto ale jak pisałem nie w lesie!!!

mylles, 24.11.2020 12:55

Banda imbecyli poniżej która broni nożownika jest intelektualnie dnem. Jesteście zerami bez perspektyw możecie tylko stukać w klawiaturę bo niczego innego nie stukniecie stulejarze. A motocykliści dalej będą realizować swoją pasję a wy jedynie otwierać kolejne piwa wieczorem.

obywatel, 24.11.2020 12:40

No przecież ma swój tor... wkleić do google bez przerwy. https:// youtu.be/icvEhLPpkgU

Tznak, 24.11.2020 12:37

Tak znany że nie stać go na to ażeby pojechać na tor ? Znany zawodnik w świecie , czyli co usprawiedliwiony ?

Tznak, 24.11.2020 12:31

Tak znany że nie stać go na to ażeby pojechać na tor ? Znany zawodnik w świecie , czyli co usprawiedliwiony ?

mc, 24.11.2020 12:25

A może być nawet prezydentem i co z tego gosc moze łamać prawo bo jezdzi w jakies tam druzynie ma prawo uprzykrzac i narazac innych ludzi rodziców z dziecmi spacerowiczów czy tak jak w tym przypadku lesniczego który dokładnie opisał zajscie nie dajmy sie zwariowac , to ze został poraniony oczywiscie nie powinno do tego dojsc ale nic nie dzieje sie bez przyczyny i zwykle wina nie lezy po jednej stronie tak?

cath, 24.11.2020 12:22

Nie ma sprawy Jacku.Wystarczy kupić kilka h lasu stosownie oznaczyć i można jeździć.Ale w Lasach Państwowych jest zakaz i tego się nie zmieni i bardzo dobrze.Twój to myślenia poraża -glupotą

Jacek., 24.11.2020 12:13

"Poszkodowany to znany w świecie enduro rajdowiec i zawodnik sportów motocyklowych. Ma na swoim koncie m.in. występy w Red Bull 111 i Megawatt czy Enduro Lidze." A gdzie on ma ćwiczyć i trenować ? Ma zasiąść w fotelu jak 90% tego społeczeństwa i oglądać z butelką piwa mecz ? Trzymaj się chłopie i nie rezygnuj ze swojej Pasji. W Andrychowie jest duża grupa motocyklistów ..... to może Lasy by im wyznaczyły jakieś tereny gdzie mogli by sobie jeżdzić z pożytkiem dla siebie i innych. Dlaczego Lasy nie dogadają się z tą grupa która chce realizować swoje hobby ? Lasów nam chyba w gminie nie brakuje ?

moganus, 24.11.2020 11:48

Wstyd, zwłaszcza iż podobno to " zawodowiec " - temu przyspieszał w kierunku leśnego tak, że ten musiał odskoczyć . Gdy wychodzi coraz więcej informacji na światło, już wiadomo że atak " nożownika " wcale nie musiał być taki bezpodstawny, a wielce prawdopodobne że to osoba w której " coś pękło " - widząc takich cwaniaków ponad prawem. Sam leśnik przyznał że osoby te stwarzały bezpośrednie niebezpieczeństwo dla innych .

cath, 24.11.2020 11:43

Na jego miejscu bym milczał ze wstydu ... A jeszcze bardziej ojca.