reklama

Ponad 300 osób zwiedziło zabytkowy zamek [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 28.08.2022 08:10, foto: Muzeum w Kętach (P. Wojewodzic, J. Majerska
Chętnych nie brakowało.
Ponad 300 osób zwiedziło zabytkowy zamek [FOTO]

W sobotę (27.08) Muzeum w Kętach po raz kolejny zorganizowało zwiedzanie zamku w Bulowicach, czyli zabytkowego pałacu Larischów. I tym razem chętnych do zwiedzania nie zabrakło.

Kiedy niedawno informowaliśmy o możliwości nabycia wejściówek na sobotnie zwiedzanie, rezerwacje skończyły się w ciągu godziny!

- Oprowadziliśmy ponad 300 osób. Zwiedzający mogli zobaczyć pałac, oficyny i zabudowania gospodarcze, poznać historię rodziny Larischów, a także przespacerować się po parku. Niewątpliwą atrakcją i niespodzianką był pokaz tańców dawnych w wykonaniu Zespołu Secoli di Danza z Częstochowy zaproszony przez gospodarzy obiektu - informuje Łukasz Gieruszczak, dyrektor muzeum w Kętach.

foto: Muzeum w Kętach (P. Wojewodzic, J. Majerska-Sznajder)
foto: Muzeum w Kętach (P. Wojewodzic, J. Majerska-Sznajder)

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy