Po programie w Polsacie. Właściciel firmy z Andrychowa wydał oświadczenie

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.01.2018 09:45, red
Po programie w Polsacie. Właściciel firmy z Andrychowa wydał oświadczenie
W tym tygodniu, jak już pisaliśmy, w programie „Interwencja” w Polsacie zamieszczony został reportaż „Kupili autobus z nieoryginalnym numerem VIN”, w którym w złym świetle przedstawiono jednego ze znanych andrychowskich przedsiębiorców. Chodzi o to, że pewien przedsiębiorca ze Śląska, który kupił od andrychowianina autobus, zarzucił mu teraz, że autobus posiada nieoryginalny numer VIN.

Za pośrednictwem mamNewsa.pl właściciel firmy transportowej z Andrychowa wystosował w piątek (19.01) oświadczenie w sprawie emisji programu w Polsacie. Przekonuje, że przedstawione w reportażu telewizyjnym oskarżenia pod jego adresem nie mają żadnego pokrycia w faktach.

Oto treść oświadczenia:
"W odpowiedzi na program Interwencje Polsatu w sprawie „Kupili autobus z nieoryginalnym numerem VIN”.
W programie oskarżono właściciela firmy transportowej z Andrychowa. Osąd wydano na podstawie domysłów, podczas gdy właściciel dysponuje szeregiem dokumentów (faktura zakupu, odprawy celne, badanie techniczne, wycena rzeczoznawcy bankowego) które świadczą o autentyczności i sprawności tego 10-letniego pojazdu. Dla reporterki Telewizji Polsat nie miało to jednak żadnego znaczenia.

Autokar przed kupnem z zagranicy przeszedł odprawę celną, następnie pokonał kilka granic oraz przeszedł pozytywną weryfikację urzędu celnego w Andrychowie. Również, jak podano w reportażu, „Bank przysłał swojego rzeczoznawcę, który stwierdził, że z pojazdem wszystko jest w porządku”
Na podstawie podejrzeń jednej osoby został postawiony tak krzywdzący osąd.

Przymioty dobrej, rzetelnej firmy takie jak: doświadczenie, wiele lat na rynku, dobra znajomość branży to w reportażu argumenty, które świadczą o dokonaniu fałszerstwa. A rzekomy pokrzywdzony to w rzeczywistości osoba, która przeliczyła się z kredytem. Takie sprawy oddaje się policji oraz prokuraturze która dowodzi prawdy, a nie oczernia się publicznie w stronniczych artykułach."
foto: www.interwencja.polsatnews.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy