Pierwsza w Polsce wieża widokowa na szczycie stacji narciarskiej [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 04.11.2017 19:10, PG
Obiekt będzie całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną.
Pierwsza w Polsce wieża widokowa na szczycie stacji narciarskiej [FOTO]


Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju to ośrodek narciarski właściciela stacji narciarskiej i ośrodka wypoczynkowego Czarny Groń w Rzykach k. Andrychowa Centrum Narciarskie Słotwiny Arena położone jest na Słotwinach w Krynicy Zdroju na wysokości ok 760 m.n.p.m. co gwarantuje wyśmienite warunki narciarskie przez całą zimę.

Teraz nasi lokalni przedsiębiorcy zainwestowali w pierwszą w Polsce wieżę widokową w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej .

Niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra budowana jest na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do wieży prowadzić będzie specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie tworzą solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne.

Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie spotęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosić będzie 1030 metrów. Na trasie zwiedzający będą mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia.

Na wieżę dostać będzie można się nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą.

Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i w Europie, i ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu. To najwyższa drewniana wieża widokowa wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.
INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 05.11.2017 06:33

No teraz widać gdzie ZIELONA MAFIA nie przeszkadza