reklama

Pierwsza gmina w regionie przeszkoliła mieszkańców

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.07.2022 07:45, red
Chętnych nie brakowało, dlatego jesienią zorganizowana zostanie druga tura.
Pierwsza gmina w regionie przeszkoliła mieszkańców
W ostatnich dniach na terenie Spytkowic (powiat wadowicki) odbyło się pierwsze w regionie szkolenie obronne dla mieszkańców. Organizowali je Urząd Gminy w Spytkowicach we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie.

W szkoleniu wzięło udział 33 mieszkańców tej gminy.W weekend (9-10 lipca) uczestnicy szkolenia poznali podstawy wiedzy w zakresie strzelectwa, pierwszej pomocy, taktyki walki, łączności oraz ochrony przed skażeniami chemicznymi i radioaktywnymi. Zajęcia praktyczne odbywały się na strzelnicy sportowej w Sławkowie, natomiast zajęcia teoretyczne na terenie Urzędu Gminy w Spytkowicach.

Szkolenie prowadzili Dr hab. Przemysław Wywiał - Profesor UP, Dr Łukasz Czekaj oraz mgr Żaneta Zając.

- Było warto. Prowadzącym chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować za profesjonalizm zajęć. A jako, że zainteresowani w dalszym ciągu dzwonią, planujemy kolejną turę szkolenia na jesień br. – mówi Gminy p. Mariusz Krystian.

strzelanie ćwiczenia

szkolenie obronne

pierwsza pomoc

spytkowice wadowice szkolenie

foto: Adam Latko

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy