Papież Franciszek odwiedzi w maju tego roku Wadowice?

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.01.2020 10:45, red
Jest taka propozycja.
Papież Franciszek odwiedzi w maju tego roku Wadowice?
W maju tego roku obchodzona będzie setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji w Wadowicach planowane jest wielkie świętowanie tego wydarzenia. Będzie część oficjalna, ale i rozrywkowa – wielki koncert na wadowickim rynku ma zorganizować Telewizja Polska.


Niewykluczone, że uroczystości zaszczyci swoją obecnością papież Franciszek. Takie nieoficjalne informacje pojawiły się ostatnio w Wadowicach.

Papież Franciszek miałby pojawić się w Wadowicach 18 maja, kiedy to przypada rocznica urodzin Jana Pawła II.

Jak pisze „Gazeta Krakowska” wizyta już od pewnego czasu może być zakulisowo przygotowywana. Pod koniec listopada w Wadowicach gościł ks. kard. Dominique Mamberti, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp. Salvatore Pennacchio. Oficjalnie przyjechali z innego powodu, ale swoją obecnością dali do zrozumienia, że wizyta Franciszka byłaby możliwa.

Na razie to jednak wszystko spekulacje. Brak oficjalnych komunikatów w sprawie ewentualnej wizyty Franciszka w maju w Wadowicach.

Ostatnio papież Franciszek był w Polsce w 2016 roku. Odwiedził wtedy m.in. Oświęcim.

Do Wadowic jak dotąd pielgrzymowało dwóch papieży: Jan Paweł II i Benedykt XVI.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy