Osoby bezdzietne zapłacą wyższe podatki? Jest taki pomysł [OPINIE]

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.07.2019 17:00, DK
Taki podatek już kiedyś był w PRL, znowu wróci?
Osoby bezdzietne zapłacą wyższe podatki? Jest taki pomysł [OPINIE]
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozważa wprowadzenie podatku dla osób bezdzietnych, tzw. bykowego.

Taki ekstra podatek od wynagrodzenia miałby spowodować, że w polskich rodzinach będzie więcej dzieci.

Taki sam efekt miało przynieść wprowadzenie świadczenia 500+, ale z ostatnich informacji statystycznych wynika, że to rozwiązanie nie do końca przyniosło taki właśnie efekt.

A co na temat "bykowego" sądzą mieszkańcy? Zobaczcie opinie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 17.07.2019 17:02

Oczywiscie całe LGBT tez bedzie ....

krisu78, 17.07.2019 08:55

w czasach kiedy wiele osób nie może mieć dzieci ze względów zdrowotnych szokujący p0omysł i szokujące że niektórzy to popierają. Tylko że ci z pisu mówią że bykowego jednak nie będzie. Jest jasna wypowiedź wiceministra finansów jaki mówił że bezdzietni i tak są bardziej obciążeni podatkowo bo np. dają na 500 plus z jakiego nie korzystają i nie mają ulg na dzieci Dlatego sonda o niczym. Ani pis ani nikt inni nie narazi się dużej grupie osób która z różnych przyczyn nie ma dzieci a nawet członkowie rządu mówią że realnie płacą wyższe podatki.

krisu78, 17.07.2019 08:54

w czasach kiedy wiele osób nie może mieć dzieci ze względów zdrowotnych szokujący p0omysł i szokujące że niektórzy to popierają. Tylko że ci z pisu mówią że bykowego jednak nie będzie. Jasna wypowiedź wiceministra finansów mówił że bezdzietni i tak są bardziej obciążeni podatkowo bo np. dają na 500 plus z jakiego nie korzystają i nie mają ulg na dzieci Dlatego sonda o niczym. Ani pis ani nikt inni nie narazi się dużej grupie osób która z różnych przyczyn nie ma dzieci a nawet członkowie rządu mówią że płacą wyższe podatki.

Keson, 16.07.2019 17:31

Cytuje troche zmieniając (...)Samotny baba w...wieku produkcyjnym to albo alkoholik albo nieudaczniczka zyciowa!!! Taka jest prawda,albo ucieka od słowa dom i rodzina, tylko kto takim babą na starość będzie sie opiekował poda szklankę z woda???

glowa, 15.07.2019 21:10

Próbuję uwierzyć, że ten artykuł to tylko kolejny przejaw ignorancji a nie świadoma manipulacja. Bykowe to nie podatek od rodzin bezdzietnych tylko podatek, który płacą starzy kawalerowie - pracujący mężczyźni w sile wieku, którym nie śpieszy się do zawierania związku małżeńskiego. Taki podatek już w Polsce był. Co ciekawe nadal jest w wielu krajach. Najbliżej u naszych sąsiadów. W Niemczech. Ale tam nie rządzi PIS z tego co mi wiadomo.

bolo123, 15.07.2019 20:51

A świstak zawija sreberka, a redaktorek miesza ... miesza.... produkuje fejki, co jego news to odpowiednio ukierunkowany, żeby zamieszać. Takie gdybanie jak powyżej, czy też choćby o celibacie, to co ma na celu lokalny mistrzu mikrofonu? Czyżby szykował się etat w wyborczej, albo Soros obiecał dofinansowanie? Bo zaczynasz być lepszy jak Synod czy Sejm

",,**,,", 15.07.2019 19:54

Samotny facet w...wieku produkcyjnym to albo alkoholik albo nieudacznik zyciowy!!! Taka jest prawda,albo ucieka od słowa dom i rodzina, tylko kto takim dziadem na starość będzie sie opiekowal poda szklanke z woda???

Jepetto, 15.07.2019 17:58

To my jakieś zwierzęta? Bykowe? Średniowiecze !

xpek, 15.07.2019 17:45

widocznie pisowski rząd jeszcze nie nie nachapał i chce więcej