reklama

Operator statku powietrznego… bezzałogowego

, MAGAZYN, Wiadomości, 03.08.2022 09:21,

Między innymi takimi umiejętnościami będą się teraz chwalić uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Andrychowie i Wadowicach.

Operator statku powietrznego… bezzałogowego

W ramach projektu Nowa Energia Edukacji, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, 230 uczniów odbyło staże w zawodach: technik usług fryzjerskich oraz technik logistyk. Dodatkowo każdy z nich zrealizował indywidualne doradztwo zawodowe i miał możliwość odbyć różne kursy zawodowe.

Uczniowie wzięli udział w kursach barberingu, makijażu, magazyniera z obsługą programu do fakturowania, prawa jazdy kategorii B czy operatora wózka widłowego wraz z egzaminem w Urzędzie Dozoru Technicznego. Był też kurs dotyczący organizacji imprez masowych. W ramach projektu NEE udało się wyposażyć także szkolną pracownię logistyki oraz pracownie fryzjerską i barberską.

Obecnie uczniowie realizują kurs operatora statku powietrznego… bezzałogowego do 4 kg. Realizowany jest on wspólnie z firmą AirBorn. Uczniowie, poza poznaniem teorii, zgłębili tajniki praktycznych lotów dronami pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

- Można powiedzieć: pracowite wakacje. Jedni wrócili z obozu wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowe jako najlepsza szkoła wojskowa, drudzy szkolą się i pozyskują dodatkowe kwalifikacje oraz umiejętności na kursach, a jeszcze inni… tańczą. Brali udział w Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Mam satysfakcję, że naszej młodzieży chce się chcieć i mają świadomość, że wiedza, umiejętności budowlane, poczucie własnej wartości dają gwarancję powodzenia w życiu zawodowym i osobistym – mówi Zofia Wanat, dyrektorka Zespołu Szkół ZDZ w Andrychowie.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 03.08.2022 18:00

Dobrze , że chociaż sztuczna inteligencja nie potrzebuje operatora Mam jeszcze pytanie , zadanie dla przyszłych fryzjerek . Jak nazywa się przefarbowanie blondynki na ciemniejszy kolor. Odp. sztuczna inteligencja