Od soboty w Tatry tylko z maseczką

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 01.10.2020 18:15, PG
Tatry w czerwonej strefie.
Od soboty w Tatry tylko z maseczką
Jak poinformowało w czwartek (01.10.) ministerstwo zdrowia, powiat tatrzański oraz Tatrzański Park Narodowy znalazł się w czerwonej strefie. Oznacza to, że nos i usta będzie trzeba zakrywać także w przestrzeni publicznej a nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych.

Od soboty każdy turysta przebywający na szlaku będzie musiał pamiętać o zasłonięciu ust i nosa. Służby terenowe TPN będą sprawdzać szlaki i upominać turystów, którzy nie stosują się do obostrzeń.

Póki co, nie ma zagrożenia zamknięcia parku, tak jak to miało miejsce na początku pandemii.

W strefie czerwonej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz ograniczenia liczby osób w kościołach i miejscach kultu religijnego (1 osoba na 4 m kw., 150 osób na zewnątrz) a także w lokalach gastronomicznych (1 osoba na 4 m kw.). Zakazana jest działalność parków rozrywki i wesołych miasteczek, w kinach zajęte może być nie więcej niż 25 proc. miejsc. Do 50 ograniczono także maksymalną liczbę uczestników wydarzeń rodzinnych, np. wesel i pogrzebów. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać bez publiczności.- Mamy eskalację pandemii - przyznał w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Opublikowany przez MamNewsa.pl Czwartek, 1 października 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 02.10.2020 03:33

to tak zwane prawo nakazuje zasłanie a nie noszenie MASECZKI